Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gruzijos ambasadorius Ukrainoje M.Ukleba: „Rusijos karai – civilizacijų konflikto pasekmė“

Michailas Ukleba.
„Twitter“ nuotr. / Michailas Ukleba
Šaltinis: 15min
0
A A

Gruzijos ambasadorius Ukrainoje Michailas Ukleba teigia, kad silpnas Vakarų atsakas Rusijai 2008 metų karo su Gruzija metu leido Kremliui žengti toliau, tad dabar privalome stebėti karą Ukrainoje.

Rusija užgrobė 20 proc. Gruzijos teritorijos – Abchaziją ir Pietų Osetiją. Tarptautinis atsakas buvo pavėluotas ir pakankamai švelnus, apsiribojantis menkomis sankcijomis. Kremliaus invazija Ukrainoje atėmė 5 proc. jos teritorijos, o dabar bandoma atimti dar 7 proc., atkertant Donbasą.

Vakarai nedaro visko, kad sustabdytų šią ekspansiją.

„Jei šis nuolaidžiavimas tęsis, scenarijus gali būti dar blogesnis. Ir ne tik Ukranai“, – pridūrė M.Ukleba. Pasak jo, visi šie konfliktai – didelio civilizacijų karo dalis, kurią Rusija toliau tęsia, kovo 18-ąją dieną įtvirtindama Abchazijos ir Pietų Osetijos atplėšimo procesą.

„Visas pasaulis mato, kaip Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos narė Rusija visų akivaizdoje okupuoja, aneksuoja ir kursto karinius veiksmus kaimyninėse valstybėse. Tai reiškia visišką tarptautinės teisės chaosą“, – sakė M.Ukleba.

„Daugybė dalykų priklauso nuo pačių ukrainiečių, nuo jų valios“, – tikino Gruzijos ambasadorius Ukrainoje. Jo teigimu, svarbu išlaikyti Maidane demonstruotą valią. „Ukraina nėra vieniša šiame konflikte. Gruzija – ne tik gera draugė, bet ir strateginė partnerė. Mes nuoširdžiai linkime Ukrainai taikos, stabilumo ir šviesios ateities Europoje“, – kalbėjo jis.

Pasak M.Uklebos, stojimo į ES procesas neišspręstų Ukrainos problemų. „Bet tai reikštų naujas vertybes, naujas galimybes, naują ekonominę aplinką, tad tiek Ukraina, tiek Gruzija sieks šio proceso. Kelias bus sunkus ir vingiuotas, bet mes tikrai tapsime teisėtais Europos bendruomenės nariais“, – sakė jis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min