Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 13d. 15:20 , Atnaujinta: 2020 rugsėjo 13d. 17:53

Minske protestuotojų –150 tūkst., sulaikyta per 400 žmonių

Sekmadienį Minske vyksta Didvyrių maršas, dalyvių sulaikymai prasidėjo dar prieš jo pradžią. Protesto akcijos vyksta ir kitose Baltarusijos vietose, skelbia nepriklausoma baltarusių žiniasklaida. Dešimtys protestuotojų juda Aliaksandro Lukašenkos rezidencijos link.

Tut.by skelbia, kad Minsko Nepriklausomybės aikštėje ryte buvo dislokuota karinė technika, įskaitant autobusus, skirtus vežti sulaikytus asmenis. Apie vidudienį skirtinguose sostinės rajonuose prasidėjo žmonių, išėjusių į protesto akciją, sulaikymai. Protestuotojams neleidžiama patekti į miesto centrą.

Rūšiavimas:
Naujausi Viršuje
Naujausi Apačioje

Minske sulaikyta per 400 protestuotojų

20:31

Baltarusijos sostinėje Minske sekmadienį sulaikyta daugiau kaip 400 nesankcionuotos protesto akcijos dalyvių, skelbia Baltarusijos vidaus reikalų ministerija.

„Įvairiuose sostinės rajonuose buvo sulaikyta daugiau kaip 400 žmonių“, – teigiama pranešime.

Jos duomenimis, sekmadienio protesto akcijos jau yra pasibaigusio beveik visur šalyje, išskyrus sostinę.

Sekmadienį Minske vykusioje nesankcionuotoje protesto akcijose dalyvavo daugiau kaip 150 tūkst. žmonių.

Remiantis Baltarusijos opozicinės žiniasklaidos pranešimais, nesankcionuotos akcijos sekmadienį vyko ir kituose Baltarusijos miestuose, įskaitant Gomelį bei Brestą.

Baltarusijoje jau daugiau kaip mėnesį vyksta beprecedenčiai protestai dėl rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas A.Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų. Opozicija ir Vakarų demokratijos šiuos rinkimus laiko suklastotais.

Minske kamufliažiniais drabužiais vilkėjęs asmuo paleido šūvius į orą netoli protestuotojų

19:41

Minske neidentifikuotas vyras, vilkėjęs juodais kamufliažiniais drabužiais ir balaklavą, paleido šūvius į orą netoli Minsko arenos.

Kaip praneša naujienų agentūros „Interfax“ korespondentas, juodus kamufliažinius drabužius ir neperšaunamą liemenę bei baklavą vilkėjęs vyras su dar keturiais civilinius drabužius vilkėjusiais asmenimis išlipo iš mikroautobuso be numerių ir patraukė link prie Minsko arenos susirinkusių protestuotojų. 

Tuomet vienas jų paleido šūvius į orą, o išsigandę žmonės puolė bėgti į šalis.

Kol kas nėra informacijos apie nukentėjusius, taip pat apie šaulio tapatybę ir jo priklausomybę kuriai nors iš valdžios struktūrų.

Protestuotojai Minske pradėjo statyti barikadas

17:52

Sekmadienį Minske vykstančios protesto akcijos dalyviai pradėjo statyti barikadas, naujienų agentūra„ Interfax“ pranešė liudininkai.

Jie nurodo, kad opozicijos surengto maršo dalyviai į Timiriazevo gatve neša vandeniu pripildomus plastikinius kelio barjerus ant važiuojamosios dalies. Šiuo metu transporto eismas čia nevyksta, nes važiuojamoji dalis yra užpildyta žmonėmis.

Minsko policija neigia, kad buvo šaudyta į orą

17:37

Minsko policija nepatvirtino liudininkų pranešim, kad jėgos struktūrų pareigūnai prie „Drozdy“ gyvenvietės Minske, kur gyvena Baltarusijos vadovybė ir kur susirinko daug nesankcionuoto opozicijos maršo dalyvių, šaudė į orą.

„Ginklai nebuvo naudojami“, – agentūrai „Interfax“ sakė policijos atstovė Natalija Ganusevič. Jos teigimu, „padėtis išlieka kontroliuojama“.

Anksčiau liudininkai pranešė, kad prie minėtos gyvenvietės nuskambėjo perspėjamieji šūviai į orą.

Kaip agentūrai „Interfax“ pranešė liudininkai, po to, kai daugiatūkstantinė žmonių kolona susirinko prie užkardos ir protestuotojų skaičius ėmė sparčiai augti, pareigūnai paleido į orą kelis šūvius.

Iš kokio ginklo šaudytą ir ar yra sužeistųjų nepranešama.

Pareigūnas smogė protestuotojai

17:36

Liudininkai pasidalijo vaizdo įrašu, kaip Žodine pareigūnas trenkė protestuotojai į galvą. Šiai nuo smūgio nukritus ant žemės, protestuotojai puolė į pagalbą.

 

Breste – vandens patranka

17:22

Tut.by skelbia, kad į Brestą atvežta vandens patranka, kurią nukreipė prieš protestuotojus. Mieste prasidėjo sulaikymai, yra daug OMON pareigūnų.

Vandens patrankos atvežtos ir į Minską.

Jėgos struktūrų pareigūnai šaudė į orą prie „Drozdy“ gyvenvietės Minske

17:06

Prie „Drozdy“ gyvenvietės Minske, kur gyvena Baltarusijos vadovybė, susirinkus nesankcionuoto opozicijos maršo dalyviams, nuskambėjo perspėjamieji šūviai į orą.

Kaip agentūrai „Interfax“ pranešė liudininkai, po to, kai daugiatūkstantinė žmonių kolona susirinko prie užkardos ir protestuotojų skaičius ėmė sparčiai augti, pareigūnai paleido į orą kelis šūvius.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Protestuotojai Minske
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Protestuotojai Minske

Iš kokio ginklo šaudyta ir ar yra sužeistųjų nepranešama.

Anksčiau protestuotojų kolonai Nugalėtojų prospekte prie prekybos centro „Arena City“ kelią blokavo OMON pareigūnai. Jie apsupo pirmas protestuotojų grupes ir ėmė suiminėti žmones.

Liudininkai: opozicijos marše Minske jau dalyvauja 150 tūkst. žmonių

16:59

Akcijos dalyviai suformavo kelias daugiatūkstantines kolonas. Viena jų juda Nepriklausomybės prospektu link prezidento Aliaksandro Lukašenkos rezidencijos. Dar viena kolona nuo stelos pusės jau nueina nuo tilto į Kalvarijų gatvę. Taip pat į ją įsijungia ir demonstrantai, judantys nuo prekybos centro „Korona“.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Protestuotojai Minske
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Protestuotojai Minske

Protestuotojai taip pat juda link elitinės kotedžų gyvenvietės „Drozdy“, kur gyvena šalies vadovybė. Dar viena grupė žmonių užpildė visą Mašerovo prospektą iki susikirtimo su Timiriazevo gatvės.

Savanoriai įvairiuose vietose dalina demonstrantams vandens ir maisto. Tarp protestuotojų yra daug žmonių su vaikais, įskaitant ir žmones su vaikiškais vežimėliais.

Bresto gatvėse – tūkstančiai protestuotojų

16:37

Tut.by skelbia, kad Bresto mieste į gatves išėjo tūkstančiai žmonių. Policijos duomenimis, iš viso protesto akcijos vyksta 17-oje Baltarusijos miestų.

 

 

 

Minske išjungtas mobilusis internetas

16:06

Organizacija „Chartija 97“ praneša, kad Minske buvo išjungtas mobilusis internetas. 

„Visi trys mobiliojo ryšio operatoriai išjungė internetą Lukašenkos režimo nurodymu“, – rašo „Chartija 97“.

Nepriklausomybės prospekte – apie 100 tūkst. dalyvių

16:03

Nepriklausomybės prospekte Minsko centre sekmadienį susirinko apie 100 tūkst. Didvyrių eitynėmis pavadintos protesto akcijos dalyvių, naujienų agentūrai „Interfax“ pranešė liudininkai.

Žmonės eina šaligatviais ir važiuojamąja dalimi. Transporto eismas prospektu sustabdytas.

Protesto akcijos dalyviai juda link stelos „Minskas – miestas didvyris“ netoli prezidento Aliaksandro Lukašenkos rezidencijos. Teisėsaugos pareigūnai protesto akcijos dalyvių šiuo metu nesulaiko.

Tuo tarpu kiek anksčiau buvo sulaikyta apie 250 protestuotojų, pranešė vidaus reikalų ministerija.

„Įvairiuose sostinės rajonuose buvo sulaikyta apie 250 žmonių“, – pranešė ministerija ir pridūrė, jog sulaikytieji nešė vėliavas ir plakatus su „įžeidžiais“ užrašais.

Ministerija tikina, jog bendras protestuotojų skaičius respublikoje neviršija 3 tūkst. žmonių.

Prieš šį protestą Baltarusijos sostinėje, pasitelkus kariuomenę, buvo gerokai sustiprintos saugumo priemonės.

Prie A.Lukašenkos miesto rezidencijos – Nepriklausomybės rūmų – stovi šarvuotis.

Paskutinis atnaujinimas: 2020-09-13 16:03

Sustiprintos saugumo priemonės

Prieš šį protestą Baltarusijos sostinėje, pasitelkus kariuomenę, buvo gerokai sustiprintos saugumo priemonės.

Milicininkai ir kariai, be kita ko, atitvėrė pagrindines aikštes miesto centre. Pavyzdžiui, Spalio aikštė aptverta spygliuota viela. Aikštę prie Didžiojo Tėvynės karo muziejaus prie stelos „Minskas – miestas didvyris“ apsupo kariškiai, dėvintys neperšaunamas liemenes ir šalmus ir ginkluoti Kalašnikovo automatais.

Minsko centre apribotas metropoliteno darbas ir kai kurios stotys buvo uždarytos.

Pasak tut.by, protesto akcijos vyksta ir Žodzine, Gardine, Vitebske, Breste.

Tai – jau penktas sekmadienis iš eilės, kai į gatves visoje Baltarusijoje išeina tūkstančiai žmonių. Skaičiuojama, kad praeitą sekmadienį vien Minske susirinko virš 100 tūkst. protestuotojų.

Protestai Baltarusijoje tęsiasi nuo rugpjūčio 9 dienos, kai valdžia paskelbė, esą prezidento rinkimus didele persvara laimėjo ilgametis šalies vadovas Aliaksandras Lukašenka.

Nepaisant represijų, pastarąjį mėnesį sekmadieniais į gatves vien Minske išeidavo virš 100 tūkst. žmonių, protestai vyksta ir kituose Baltarusijos miestuose.

Nuo protestų pradžios sulaikyta per 10 tūkst. žmonių. Išėjusieji iš sulaikymo centrų ir juos gydantys medikai pasakoja apie kankinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

07:03
00:49
17:58

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min