Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 14d. 11:28

„Huawei“ atleidžia Lenkijoje sulaikytą darbuotoją, kaltinamą šnipinėjimu Kinijai

„Huawei“
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / „Huawei“

„Huawei“ nutraukia darbo santykius su Wang Weijingu, kuris Lenkijoje buvo sulaikytas dėl įtarimų šnipinėjimu Kinijai, rašoma kompanijos išplatintame pranešime.

„Jo veiksmai neturi jokių sąsajų su įmone. Toks sprendimas buvo priimtas, vadovaujantis „Huawei“ darbo sutarties sąlygomis, nes aptariamasis incidentas kelia žalingų padarinių „Huawei“ pasaulinei reputacijai.

Šalyse, kuriose veikia „Huawei“, ši kompanija laikosi visų galiojančių įstatymų ir taisyklių. To paties reikalaujame ir iš visų darbuotojų valstybėse, kuriose jie dirba“, – rašoma pranešime.

Wang Weijingas buvo areštuotas praėjusią savaitę – po to, kai gruodį Kanadoje buvo suimta „Huawei“ finansų vadovė. Abu darbuotojai buvo suimti JAV saugumo sumetimais mėginant izoliuoti „Huawei“ nuo pasaulio rinkų.

Kelios dienos po to, kai Kanadoje JAV prašymu buvo areštuota „Huawei“ viceprezidentė finansų reikalams ir bendrovės įkūrėjo duktė Meng Wanzhou, Kinijos pareigūnai sulaikė du kanadiečius – buvusį diplomatą ir verslininką, kuriuos apkaltino keliant grėsmę nacionaliniam saugumui. Šis žingsnis daugelio apžvalgininkų vertinamas kaip Pekino atsakas į Otavos veiksmus.

Meng Wanzhou kaltinama sukčiavimu, susijusiu su sankcijų Iranui pažeidimu.

Vienas Lenkijos pilietis antradienį irgi buvo areštuotas dėl įtariamo šnipinėjimo kartu su Wang Weijingu.

Pasak Lenkijos specialiųjų tarnybų atstovo Stanislawo Zaryno, abu vyrai įtariami „dirbus Kinijos tarnyboms prieš Lenkiją“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

02:13
02:24
00:57

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min