Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Europą plūstelėjęs šaltis pabėgėlių gyvenimo sąlygas pavertė nepakenčiamomis

Pabėgėlių vaikas Graikijos stovykloje
Scanpix/REUTERS / Pabėgėlių vaikas Graikijos stovykloje
Šaltinis: 15min
8
A A

Žema temperatūra ir snygis sunkina į Europą atvykusių ir nežinioje gyvenančių pabėgėlių padėtį. Nuo šalčio Europoje mirė dešimtys žmonių, tarp jų – pabėgėliai Bulgarijoje. Praėjusį penktadienį sniegas apklojo Graikijoje esančią Morijos pabėgėlių stovyklą, kurioje glaudžiasi apie 4 tūkst. žmonių.

Jungtinių Tautų Pabėgėlių agentūros atstovas Rolandas Schonbaueris pirmadienį CNN sakė, kad per pūgą 120 palapinėse gyvenusių vyrų, moterų ir vaikų buvo išgabenti į viešbučius.

Jis negalėjo pasakyti, kiek dar žmonių stovykloje iškritus sniegui gyvena palapinėse. Graikijos valdžios atstovai tikina, kad palapinėse per šalčius negyvena nė vienas pabėgėlis.

Atvykėliams padedanti savanorė Philippa Kempson su CNN pasidalijo vaizdo įrašu, kuris parodo pasibaisėtinas pabėgėlių gyvenimo sąlygas, jame matyti, kaip kelios palapinės nuo sniego sugriuvo.

„Esu nustebusi, kaip dar niekas nežuvo“, – sakė ji. Ph.Kempson kartu su vyru jau dvejus metus savanoriauja pabėgėlių stovykloje, ji teigia, kad tokios baisios žiemos čia nebuvo 15 metų.

Pabėgėliai Graikijos salose kenčia nuo blogo oro, neturi karšto vandens ir dar susiduria su neapykanta.

„Amnesty International“ Europos atstovybės direktorė Iverna McGowan pareiškė, kad pabėgėliai Graikijos salose kenčia nuo blogo oro, neturi karšto vandens ir dar susiduria su neapykanta.

Šaltis kelia grėsmę ne tik Graikijoje esantiems pabėgėliams. Vokietijos policija paskelbė, kad 19 prieglobsčio prašytojų, tarp kurių buvo vaikų, nustatyti nušalimai. Šie žmonės buvo palikti likimo valiai greitkelyje į Bavariją esant 20 laipsnių šalčiui. Juos gabenęs vairuotojas tiesiog paliko žmones nešildomame sunkvežimyje ir dingo.

Tuo metu Bulgarijos policija kalnuose netoli Turkijos aptiko dviejų vyrų iš Irako ir moters iš Somalio kūnus, jie mirė nuo šalčio.

Belgrade apleistame sandėlyje gyvenantys keli šimtai pabėgėlių kenčia nuo žemos temperatūros. Bandydami pasišildyti, žmonės kūreno laužus ir daugybė jų apsinuodijo dūmais. „Neįtikėtina, kad žmones išgyvena tokiomis sąlygomis“, – teigė „Amnesty International“ atstovas Todoras Gordosas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min