Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Paskutinės akcijos dienos!
Išbandyti

Į naująją Nyderlandų vyriausybę įeis rekordinis skaičius moterų

Į naująją Nyderlandų vyriausybę įeis rekordinis skaičius moterų, rodo sekmadienį paskelbtas valdžią perimsiančios koalicijos sudarytos ministrų ir valstybės sekretorių sąrašas.
Sigrid Kaag
Sigrid Kaag / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Remiantis sąrašu, net 14-a iš 29 ministrų ir valstybės sekretorių postų teks moterims, įskaitant 10 ministrų postų iš 20-ies.

Keturių partijų koalicija prisieks sausio 10 dieną, po rekordiškai ilgų derybų, kurios truko net 271 dieną po kovo 17-ąją įvykusių rinkimų. Naujuoju Nyderlandų ministru pirmininku jau ketvirtą kartą taps Markas Rutte.

Buvęs finansų ministras ir centro dešiniųjų lyderis Wopke Hoekstra, garsėjantis kaip griežtos linijos šalininkas, perims užsienio reikalų ministro postą.

Tuo tarpu buvusi užsienio reikalų ministrė Sigrid Kaag jį pakeis kaip finansų ministrė.

Nyderlandų finansų ministro veikla yra atidžiai stebima Europos Sąjungoje, nes Nyderlandai vadovauja vadinamajai „taupiojo ketverto“ grupei, kuri dažnai konfliktuoja su Pietų Europos valstybėmis dėl bloko išlaidų.

Grupė, kurią taip pat sudaro Austrija, Danija ir Švedija, pasisakė už griežtesnius apribojimus išlaidoms ekonomikos atkūrimui po COVID-19 pandemijos ir taip pat paragino apriboti lėšas kai kurioms Rytų Europos valstybėms.

Ernstas Kuipersas, kuris buvo atsakingas už koronavirusu užsikrėtusių pacientų paskirstymą po šalies ligonines, pakeis Hugo de Jongę sveikatos ministro poste.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Playtime 2024“ – jau rugsėjį Kauną sudrebins didžiausias Lietuvoje kompiuterinių žaidimų festivalis
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Užsisakykite 15min naujienlaiškius