Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 22d. 13:51

Indijoje didėjant protestų aukų skaičiui, premjeras mitinge gynė pilietybės įstatymą

Narendra Modi
„Scanpix“/AP nuotr. / Narendra Modi

Indijos ministras pirmininkas Narendra Modi sekmadienį Naujajame Delyje kreipėsi į savo hinduistų nacionalistų partijos mitingo dalyvius ir, praėjus dar vienai smurtinių susirėmimų tarp policijos ir protestuotojų dienai, stengėsi mažinti įtampą dėl naujo, prieštaringai vertinamo pilietybės įstatymo.

Nuo tada, kai anksčiau šį mėnesį Indijos parlamentas priėmė šį antimusulmonišku vadinamą įstatymą, visoje šalyje per protestus jau žuvo mažiausiai 25 žmonės.

Dauguma jų žuvo šiaurinėje Utar Pradešo valstijoje, kur 20 proc. iš 200 mln. čia gyvenančių žmonių yra musulmonai. Policijai neigia bet kokius pažeidimus. Tarp šioje valstijoje žuvusių 15 žmonių yra aštuonmetis berniukas, kuris žuvo per spūstį, pranešė policija.

Indijos valdžia imasi skubių priemonių situacijai suvaldyti ir jau uždraudė viešus susibūrimus bei blokavo prieigą prie interneto.

N.Modi kreipėsi į mitingą, kuriuo prasidėjo jo partijos „Bharatiya Janata“ (BJP) rinkimų kampanija prieš vasarį įvyksiančius Naujojo Delio įstatymų leidžiamojo susirinkimo rinkimus. Jis paragino susirinkusiųjų minią skanduoti „Vienybė įvairovėje – Indijos išskirtinumas“.

Jis taip pat paprašė minios „atsistoti ir pagerbti išrinktus parlamento narius ir sprendimą priimti“ Pilietybės pataisos įstatymą (Citizenship Amendment, CAB).

Pasipriešinimas naujajam įstatymui yra didžiausia nepaklusnumo N.Modi vyriausybei išraiška nuo 2014 metų, kai jis atėjo į valdžią.

Įstatymas leidžia persekiojamų mažumų atstovams iš trijų kaimyninių šalių lengviau gauti Indijos pilietybę, bet tik tuo atveju, jeigu jie nėra musulmonai.

Minėto įstatymo kritikai teigia, kad premjeras N.Modi, padrąsintas šiais metais pasiektos didžiulės rinkimų pergalės, greitai bando performuoti Indiją į hinduistų valstybę ir susilpninti jos pasaulietinį pamatą, tačiau pats vyriausybės vadovas tai neigia ir įstatymą vadina humanitariniu gestu.

Nedidelė N.Modi partijos rėmėjų grupė sekmadienį surengė eitynes Naujajame Delyje. Tuo metu kitoje sostinės vietoje mitingą surengė aktyvistai iš Indijos šiaurės rytų gentinio regiono, kur žmonės nerimauja, kad migrantų antplūdis neigiamai paveiks jų kultūrą ir politinį gyvenimą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min