Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Indijos ministras užsienietėms: nesegėkite čia sijonų

Turistė Indijoje
„Scanpix“/AP nuotr. / Turistė Indijoje
Šaltinis: 15min
5
A A

Indijos turizmo ministras pareiškė, kad užsienietės moterys šalyje neturėtų vilkėti sijonų ar vaikščioti vienos naktimis mažesniuose Indijos miestuose. Tai – „dėl jų pačių saugumo“, teigė ministras.

Kaip rašo „The Guardian“, į Indiją atvykstantiems užsieniečiams yra dalijami rinkiniai, kuriuose – ir specialūs saugumo patarimai moterims.

„Rinkinyje yra išvardinta, ką galima daryti, ir ko ne, – sakė ministras Maheshas Sharma sekmadienį. – Tai labai paprasti dalykai, pavyzdžiui, jos neturėtų naktimis mažuose miestuose vaikščioti vienos ar vilkėti sijonų. Taip pat jos turėtų kaskart nufotografuoti automobilio, kuriuo važiuoja, valstybinius numerius ir nusiųsti nuotrauką draugams.“

„Jų pačių saugumui, moterys turistės neturėtų dėvėti trumpų suknelių ar sijonų... Indijos kultūra skiriasi nuo vakarietiškos“, – pridūrė jis.

Rinkinys atvykstantiems yra orientuotas į moteris ir buvo pristatytas praėjusiais metais. Teigta, kad jis yra viena iš priemonių, kaip gelbėti smunkantį moterų turisčių Indijoje skaičių po visą pasaulį šokiravusio studentės iš Delio grupinio išprievartavimo ir nužudymo 2012 m., taip pat – po to įvykusių moterų turisčių užpuolimų.

Rinkinio lankstinukuose rašoma, kad vykstant į mažesnius miestelius ir kaimus reikia pasidomėti vietos papročiais ir tradicijomis, paisyti tradicinių aprangos normų.

Panašius patarimus britėms, ketinančioms vykti į Indiją, yra paskelbusi ir Jungtinė Karalystė. Juose teigiama, kad reikėtų gerbti vietos aprangos kodus, papročius ir vengti bet kuriuo paros metu vienai eiti į izoliuotas vietų, įskaitant paplūdimius.

M.Sharma vėliau patikslino savo komentarus, neigdamas, kad mėginama nurodyti, kaip Indijoje rengtis užsienietėms. „Mes nenurodome jokių specifinių instrukcijų, ką jos turėtų ar neturėtų vilkėti. Mes prašome jų imtis atsargumo priemonių prieš išeinant vakarais. Neketiname pakeisti niekieno nuomonės, kaip turi rengtis“, – sakė ministras.

„Tai buvo labai kvailas, gerai neapgalvotas pareiškimas, – taip ministro žodžius įvertino Socialinių tyrimų centro Delyje direktorė Ranjana Kumari. – Ministras nesuvokia tokių neatsakingų pareiškimų pasekmių.“

R.Kumari teigimu, tokios kalbos atspindi „moterų kaltinimo sindromą“, kai jos – aukos – yra kaltinamos dėl išprievartavimo.

„Bet problema yra vyrai ir jaunuoliai Indijoje. Jie vykdo įvairius nusikaltimus iš neapykantos moterims, išprievartavimus, grupinius išprievartavimus. Yra svarbu, kad M.Sharma pasakytų, kaip turi būti nubausti nusikaltėliai ir kaip reikia sustabdyti moterų nužiūrinėjimą ir sekiojimą gatvėse. Kodėl moterys turėtų atvykti į Indiją, kai ji tampa žinoma kaip vieta, kur joms čia nesaugu?“ – sakė ji.

M.Sharmos komentarai sulaukė kritikos ne tik tarptautinėje žiniasklaidoje, bet Indijoje jį viešai sukritikavo ir politikai.

Indija pastaraisiais metais sugriežtino bausmes už išprievartavimą ir įkūrė teismus, kurie šias bylas nagrinėja skubos tvarka.

Statistika rodo, kad Indijoje kasdien būna išprievartaujamos 92 moterys, daugiausiai – kaimo vietovėse. Tačiau manoma, kad šis skaičius neatspindi tikrosios situacijos, kuri yra dar blogesnė.

Seksualinį priekabiavimą ir smurtą gatvėse yra patyrusios 79 proc. Indijos moterų, rodo neseniai atlikta apklausa.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min