Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti

Irano opozicijos lyderis paskelbė bado streiką dėl ilgo namų arešto

Jau šešerius metu namų arešte Irano opozicijos lyderis Mehdi Karroubi ketvirtadienį pateko į ligoninę, sunegalavęs po ankstesnę dieną paskelbto bado streiko, kurį paskelbė reikalaudamas atskleisti, kada jis bus teisiamas, vietos žiniasklaidą informavo jo šeimos nariai.
Mehdi Karroubi
Mehdi Karroubi paskelbė bado streiką dėl ilgo namų arešto / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Jo sveikatos būklė pablogėjo po bado streiko, ir dabar jis yra hospitalizuotas“, – teigiama tinklapyje „Sahamnews“, susijusiame su M.Karroubi šeima.

Dėl padidėjusio kraujospūdžio vyras buvo pristatytas į Shahido Rajaei ligoninę, praėjus mažiau kaip parai nuo trečiadienio rytą pradėto bado streiko. Straipsnyje teigiama, kad M.Karroubi vis dar atsisako maisto.

Jo sūnus Mohammadas taip pat patvirtino šią žinią socialiniame tinkle „Twitter“.

„Ketvirtadienį 1 val. tėvas buvo išsiųstas į ligoninę dėl bado streiko. Daug melskitės“, – parašė jis.

M.Karroubi žmona Fatemeh „Sahamnews“ sakė, kad pirmasis disidento reikalavimas buvo išvaryti iš jų namų Žvalgybos ministerijos agentus bei pašalinti neseniai ten sumontuotas stebėjimo kameras. Pasak jos, tokie veiksmai „neturi precedento jokiam namų areštui prieš ar po (1979-ųjų islamo) revoliucijos“.

F.Karroubi: „Antras (reikalavimas)... – jei tas namų areštas tęsis, jie turėtų surengti viešą teismą.“

„Antras (reikalavimas)... – jei tas namų areštas tęsis, jie turėtų surengti viešą teismą“, – sakė F.Karroubi.

Irano opozicijos lyderis esą „nesitiki teisingo teismo“, bet nori, kad procesas būtų viešas, sakė sutuoktinė ir pridūrė, kad jos vyras gerbtų teismo priimtą verdiktą.

Jis ir kitas už reformas pasisakantis lyderis Mir Hosseinas Mousavi dalyvavo prieštaringai vertintuose 2009-ųjų Irano prezidento rinkimuose. Po jų įsiplieskė kelis mėnesius trukę masiniai protestai, brutaliai numalšinti režimo pajėgų. Reformų šalininkai tvirtino, kad tas balsavimas buvo suklastotas griežtos linijos šalininko Mahmoudo Ahmadinejado naudai.

Nuo 2011 metų jiedu yra kalinami namų arešto sąlygomis ir kaltinami „kurstymu maištauti“ prieš režimą, tačiau jų teismas vis dar neįvyko.

Kovą Irane buvo nuteistas vyriausiasis M.Karroubi sūnus Hosseinas. Jam skirta šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmė už „propagandos prieš režimą“ skleidimą, nes sūnus paviešino laišką, kurį jo tėvas parašė dabartiniam šalies vadovui nuosaikių pažiūrų Hassanui Rouhani, prašydamas paskirti jo teismo datą.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Hassanas Rouhani
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Hassanas Rouhani

79 metų M.Karroubi jau buvo patekęs į ligoninę anksčiau šį mėnesį. Kaip pranešė „Sahamnews“, jam buvo atlikta širdies operacija.

Vienas iš reformas siūlančių parlamentarų, Mostafa Kavakebianas, trečiadienį parlamente išreiškė paramą M.Karroubi paskelbtam bado streikui ir pareikalavo Sveikatos apsaugo ir Žvalgybos ministerijas imtis veiksmų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius