Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 28, 15:38

Irano policija išvaikė prie sugriuvusio pastato susirinkusią minią

Irano policija panaudojo ašarines dujas ir šaudė į orą, kad išvaikytų žmones, susirinkusius prie sugriuvusio dešimties aukštų pastato, po kurio griuvėsiais žuvo 28 žmonės, pranešė pusiau oficiali naujienų agentūra „Fars“.
Gelbėtojai dirba nelaimės vietoje.
Gelbėtojai dirba nelaimės vietoje. / ZUMAPRESS / Scanpix nuotr.
Temos: 2 Iranas Nelaimė

Pranešime teigiama, kad žmonės penktadienio vakarą norėjo patekti į griūties vietą pietvakariniame Abadano mieste, o susibūrimas peraugo į riaušes. Tuomet policija išvaikė susirinkusiuosius.

Kituose miestuose pavyko išvengti smurto, rašoma pranešime.

Internete paskelbtame vaizdo įraše matyti, kaip apsaugos pareigūnas Abadane šaukė žmonėms „pasitraukite“, nukreipdamas ginklą tiesiai į jų grupę ir iššaudamas.

Kituose vaizdo įrašuose buvo galima pamatyti ir išgirsti žmones, skanduojančius „Mirtis diktatoriui“ ir „Mūsų priešas yra čia, jie meluoja, kad tai Amerika“.

Nežinoma, ar buvo nukentėjusių.

Pirmadienį Irano pietvakariniame Abadano mieste sugriuvo statytas 10 aukštų komercinis pastatas „Metropol“. Gelbėtojų komandos šeštadienį iš griuvėsių ištraukė dar du kūnus, o nelaimės aukų skaičius padidėjo iki 28.

Pasak institucijų, buvo išgelbėti 37 žmonės, o trys iš jų vis dar gydomi ligoninėje. Nežinoma, kiek dar žmonių liko palaidoti po griuvėsiais.

Atliekant didelės apimties pastato griūties tyrimą, pareigūnai suėmė 13 žmonių, įskaitant miesto merą.

Gyvybių pareikalavusi griūtis sukėlė klausimų dėl panašių pastatų saugumo šalyje ir pabrėžė besitęsiančią Irano statybų projektų krizę.

„Metropol“ griūtis daugeliui priminė 2017 metais Teherane kilusį gaisrą 15 aukštų prekybos centre „Plasco“ ir jo griūtį. Tąsyk žuvo 26 žmonės.

Abadano provincijos pareigūnai paminėjo „techninių standartų nepaisymą“ ir „per dideles apkrovas“ statybų metu, sakydami, kad griūtį sukėlė aplaidumas. Pagal projektą tai turėjo būti šešių aukštų pastatas, tačiau prasidėjus darbams buvo pastatyti dar keturi aukštai.

Tuo tarpu valstybinė žiniasklaida šeštadienį pranešė, kad sostinės Teherano centre užpuolikai pašovė du policininkus ir vieną civilį. Teigiama, kad vieno pareigūno būklė kritinė.

Pasak naujienų agentūros IRNA, vienas iš šaulių buvo suimtas.

Kiek anksčiau šį mėnesį galingos Irano įtakingos Revoliucinės gvardijos vyresnysis narys pulkininkas Hassanas Sayyadas Khodaei buvo nušautas prie savo namų Teherane nenustatytų užpuolikų, atvažiavusių motociklu.

Irane retai pasitaiko išpuolių naudojant ginklus. Piliečiams leidžiama turėti tik medžioklinius šautuvus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min