Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 lapkričio 10d. 22:18

Iš kur Londono Temzės upėje atsirado plūduriuojantis namas?

Plūduriuojantis namas Temzės upėje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Plūduriuojantis namas Temzės upėje

Sekmadienį Londono gyventojai tapo ganėtinai neįprasto vaizdo liudininkais. Temzės upėje prie pat garsiojo „Tower Bridge“ pastebėtas plūduriuojantis namas. Iš kur jis atsirado, aiškina portalas CNN.

Pasirodo, dėl šio neįprasto vaizdo atsakingi „Extinction Rebellion“ klimato aktyvistai. Netikro namo modelį Temzės upėje jie „paskandino“ siekdami atkreipti dėmesį į kylantį jūros lygį mūsų planetoje.

Sekmadienio rytą Londono priemiesčio namo replika, plūduriavusia šalia „Tower Bridge“, buvo „siunčiamas SOS signalas vyriausybei dėl neveiksnumo prieš klimato kaitą“, pranešime nurodė „Extinction Rebellion“ aktyvistai.

Aktyvistai taip pat pažymėjo, kad šiaurės Anglijoje penktadienį kilę potvyniai, per kuriuos žuvo vienas žmogus, puikiausiai iliustruoja tai, kad „mūsų namams, verslams ir mūsų šeimoms kyla didelė rizika“.

„Mes realiu laiku stebime, kaip yra sugadinami žmonių gyvenimai pasaulyje ir mūsų šalyje. Jei nebus imtasi veiksmų sustabdyti biologinės įvairovės nykimui ir sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą iki grynojo nulio, šios tragedijos gali dar labiau padidėti “, – teigė grupė.

Klimato aktyvistai atkreipė dėmesį į mokslininkų prognozes, kad iki 2100 metų pasaulio jūros lygis gali pakilti nuo 1 iki 5 metrų.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Plūduriuojantis namas Temzės upėje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Plūduriuojantis namas Temzės upėje

JAV nacionalinė vandenynų ir atmosferos administracija pranešė, kad 2018 m. Pasaulinis jūros lygis buvo 81 mm didesnis nei 1993 m. Ir nurodė, kad 2018-ieji buvo septintieji metai iš eilės, kai jūros lygis kilo.

Iki 2100 metų pasaulio jūros lygis gali pakilti nuo 1 iki 5 metrų.

Temzės upėje plūduriavusį namą sukūrę Katey Burak ir Robas Higgsas tikina norėję „pagarbiai atkreipti dėmesį į žmonių sukeltos katastrofos sunkumą“. Ir pridūrė, kad klimato kaita „turi įtakos kiekvienam iš mūsų“.

„Norėjome sukurti tai, kas atkreiptų dėmesį, kad valdžia ir ekspertai imtųsi reikiamų priemonių, kurių reikia imtis“, – tikino namo replikos kūrėjai.

„Extinction Rebellion“ aktyvistai britų premjerą Borisą Johnsoną kaltina, kad JK kilusių potvynių jis nelaiko ekstremalia situacija nacionaliniu lygiu. Grupuotė perspėjo, kad daugelis žemesnėse Didžiosios Britanijos vietovėse gyvenančių žmonių šią žiemą bus paveikti kilusių potvynių.

„Mes solidarizuojamės su visais, praradusiais namus, toliau reikalausime veiksmų, kol nebus suprastas šios nacionalinės ir globalios ekstremalios situacijos sunkumas“, – nurodė klimato aktyvistai.

„Extinction Rebellion“, kurį praėjusiais metais Didžiojoje Britanijoje inicijavo mokslininkai, tapo vienu greičiausiai augančių pasaulinių aplinkosaugos judėjimų.

Jo aktyvistai nori, kad vyriausybė paskelbtų klimato ir ekologinę nepaprastąją padėtį, iki 2025 metų iki nulio sumažintų taršą šiltnamio efektą sukeliančiomis dujomis, sustabdytų bioįvairovės nykimą ir vadovautųsi naujų „piliečių asamblėjų“ rekomendacijomis dėl klimato ir ekologinio teisingumo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min