Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 15d. 10:02 , atnaujinta: 2012 sausio 15d. 23:26

Iš nuskendusio kruizinio laivo „Costa Concordia“ kajutės išlaisvinta jaunavedžių porelė, narai rado dar du nuskendusius keleivius

Išgelbėta pora iš Pietų Korėjos
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Išgelbėta pora iš Pietų Korėjos

BBC praneša apie jaunavedžių porelę, išgelbėtą iš nuskendusio laivo „Costa Concordia“. Tuo pat metu pranešama, jog kapitonas pagal vieną iš versijų kaltinamas nukrypęs nuo kurso per 4 km.

Esate keliavę kruiziniu laivu „Costa Concordia“? Siųskite įspūdžius ir nuotraukas 15min@15min.lt.

15min.lt jau rašė, kad laivo kapitonas Franco Schettino davė interviu televizijai, buvo apklaustas ir sulaikytas policijos. Jis teigia, kad plaukė įprastu kursu. Sulaikytas ir kapitono padėjėjas Ciro Ambrosio. Šie vyrai kaltinami nužudymu dėl neatsargumo. Taip pat už tai, kad paliko laivą dar nesibaigus keleivių evakuacijai.

Tačiau Italijos žiniasklaida rašo, kad laivas incidento metu nuo kurso buvo nukrypęs 4 km.

Po katastrofos 40 žmonių vis dar laikomi dingusiais be žinios. Anksčiau šis skaičius buvo didesnis ir siekė 70. Dalį dingusiųjų šeštadienį rado gelbėtojai. Jie gavo žinių, kad vienoje kajutėje po avarijos įstrigo pora. Tačiau gelbėjimo operacija užtruko ilgiau nei dvi valandas, nes išlaisvinti į nelaisvę patekusią jaunavedžių porelę iš Pietų Korėjos nebuvo paprasta. Neseniai susituokę įsimylėjėliai „Costa Concordia“ leido medaus mėnesį.

Gelbėtojų komandos vadas Vincenzo Bennardo pasakojo agentūrai АР, kad surasti korėjiečių porą milžiniškame laive buvo labai sunku. Nes nebuvo aišku, kurioje lainerio dalyje atsidūrė vyras ir moteris. Buvo pasitelkta speciali ugniagesių grupė, kuri 30-mečius korėjiečius rado dar neapsemtoje laivo dalyje. Efektyviausias paieškos metodas – šūkčiojimas balsu.

Galerija: kvapą gniaužianti gelbėjimo operacija

Šokiruoti keleiviai „Costa Concordia“ lygina su „Titaniku“

Italijos, Vokietijos, Rusijos ir kitų šalių turistai, plaukę milžinišku laivu, pasakoja, kad komanda nebuvo pasirengusi ekstremalioms situacijoms.

„Mes buvome restorane ir vakarieniavome, kai išgirdome smūgį ir lūžtančio metalo garsą. Kilo panika. Žmonės pradėjo bėgti. O komanda ramino, kad nėra ko bijoti ir liepė visiems grįžti į savo kajutes. Skendome kaip „Titaniko“ keleiviai. Skirtumas tik tas, kad laivas nelūžo pusiau“, – pasakojo Marija Kotiuch iš Odesos.

Moteris sakė, kad keleiviams per vėlai buvo pasakyta eiti prie valčių, laivas jau buvo smarkiai pasviręs ant dešinio borto.

Papildyta 12.52 val. Lietuvos radijas, cituodamas Italijos spaudą, praneša, kad kapitonui pateikti kaltinimai palikus skęstantį laivą. Tuo tarpu pats laivo vadas, plaukiojęs kruiziniu laineriu šešerius metus, aiškino, kad, nutikus nelaimei, specialiai vairavo 290 metrų ilgio milžiną arčiau salos – kad žmonėms būtų lengviau išsigelbėti. Keleiviai pasakoja visai kitokius dalykus: neva valandą po avarijos jiems apskritai nebuvo duota jokių aiškių nurodymų, kaip gelbėtis. O saugumo instruktažas kruizo pradžioje apskritai priminė pramogą.

Tyrėjai kol kas kelia visai kitą versiją. Neva kapitonas plaukė akivaizdžiai per arti salos – į zoną, kurioje pilna povandeninių uolų. Įtariama, kad kapitonas norėjo, kad vakarieniaujantys keleiviai iš arčiau pamatytų gražiai apšviestą Džilijo salą. Kita versija – jis taip norėjo pasveikinti salos gyventojus.

Gera žinia – sekmadienio rytą išgelbėtas vienas įgulos narys italas. Jis patyrė kojų sužeidimų. Tad dingusiais be žinios laikomi 37 žmonės, trys pripažinti žuvusiais.

Bloga žinia, kad narams apžiūrėti beveik 2000 kajučių ir patalpų, esančių po vandeniu, yra labai sunku, kai kurie praėjimai užversti nuolaužomis. Todėl likusių žmonių gelbėjimo operacija neteikia labai didelių vilčių.

Papildyta 17.30 val. Italijos pareigūnai sumažino žmonių, dingusių iš kruizinio laivo, skaičių.

Toskanos regiono prezidentas Enrico Rossi sakė, kad šiuo metu tebėra dingę šeši įgulos nariai ir 11 keleivių. Iš viso laivu „Costa Concordia“, kuris užplaukė ant povandeninės uolos ir pradėjo skęsti, plaukė daugiau kaip 4,2 tūkst. žmonių. Jau patvirtinta, kad trys žmonės žuvo.

Trys išgelbėti žmonės buvo surasti praėjus daugiau nei 24 valandoms po nelaimės.

Papildyta 18.00 val. BBC praneša, kad sekmadienį rasti dar du keleivių kūnai. Narai vienoje po vandeniu esančioje kajutėje rado dar du vyresnio amžiaus vyrus. Pasvirus laivui, jie pateko į spąstus, todėl nuskendo. Taigi oficialiai patvirtinta, kad nelaimės metu nuskendo penki žmonės.

Papildyta 23.26 val. CNN duomenimis, sekmadienį kajutėje rasti du vyrai – Italijos ir Ispanijos piliečiai. Apie jų statusą (ryšį) nepranešama, kol kas neatskleidžiami ir vyrų tapatybę galintys atskleisti duomenys. Gelbėtojai pasakoja, kad solidaus amžiaus vyrai vilkėjo gelbėjimosi liemenes, bet negalėjo ištrūkti iš kajutės.

VIDEO: Amateur video: Shocked Costa Concordia passengers escape sinking liner

VIDEO: Лайнер Costa Concordia тонул, словно "Титаник"

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min