Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 rugsėjo 10d. 22:19

„Islamo valstybė“ nuskendusio trimečio Alano nuotrauką naudoja savo propagandai

IS žurnalas „Dabiq“
IS žurnalas „Dabiq“
Tai buvo nuotrauka, kuri sujaudino pasaulį ir pažadino Europą imtis veiksmų, kaip padėti šimtams tūkstančių pabėgėlių, bėgančių nuo karo ir islamistų ekstremizmo Sirijoje ir Afganistane. Dabar šia Turkijoje nuskendusio kurdų berniuko fotografija naudojasi tie patys islamistai, nuo kurių berniuko šeima ir bėgo. „Islamo valstybės“ (IS) propagandiniame žurnale ja mėginama įbauginti gyventojus bėgti iš jų užimtų teritorijų, rašo „International Business Times“.

Trimečio Alano Kurdi nuotrauka naujausiame IS žurnale „Dabiq“ pateikiama kaip perspėjimas, koks likimas laukia tų, kurie bėgs nuo IS. Ja iliustruojamas dviejų puslapių ilgio straipsnis „Musulmonų žemių palikimo pavojus“.

„Deja, kai kurie Sirijos ir Libijos gyventojai nori rizikuoti gyvybėmis ir sielomis tų, už kurių auginimą pagal šariatą jie atsakingi – savo vaikų. Jie paaukoja juos per pavojingą kelionę į karus skelbiančių kryžiuočių žemes, kuriose valdoma remiantis ateizmo ir nepadorumo įstatymais“, – rašoma straipsnyje.

Autorius aiškina, kad IS valdomų žemių palikimas dėl Europos ar kitų krikščioniškų šalių yra šventvagystė – o už tai pagal IS naudojamą radikalų šariato interpretavimą gresia mirties bausmė.

„Islamo valstybė“ nuskendusio Alano nuotrauką naudoja savo propagandai
„Islamo valstybė“ nuskendusio Alano nuotrauką naudoja savo propagandai

Alanas Kurdi (anksčiau jo vardas buvo neteisingai skelbiamas – Aylanas) nuskendo Egėjo jūroje kartu su motina ir penkerių metų broliu. Kurdi šeima iš Turkijos valtimi mėgino pasiekti Graikiją. Jie pabėgo iš Sirijos miesto Kobanės, kuris yra tapęs kurdų pasipriešinimo IS simboliu, tačiau jame nesiliauja virti kovos.

Nuotrauka, kaip Turkijos pareigūnas randa berniuką ir jo kūną išneša, buvo skelbiama pirmuosiuose laikraščių puslapiuose visame pasaulyje. 

Abdullah Kurdi, Alano tėvas, kuris išgyveno tragediją, grįžo į Kobanę palaidoti savo šeimos. Jis sako, kad iš ten nebeišvyks ir liks kautis su IS.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:50
01:14
00:27

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min