Dabar populiaru
Publikuota: 2015 kovo 8d. 07:53

„Islamo valstybės“ džihadistų planai apie kalifatą pasmerkti žlugti

„Islamo valstybės“ teroristas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / „Islamo valstybės“ teroristas

„Islamo valstybės“ (IS) džihadistams, paskelbusiems apie pasaulinio kalifato įkūrimą, valstybės kurti nesiseka. Islamistų valdomose teritorijose produktų ir paslaugų kokybė per pastaruosius mėnesius smarkiai suprastėjo, o jų kainos sparčiai kopia į viršų. Maža to, IS valdose Irake ir Sirijoje labai sunku gauti medicininės pagalbos paslaugas, rašo naujienų svetainė washingtonpost.com.

Savo platinamuose vaizdo įrašuose apie gyvenimą IS teritorijose džihadistai vaizduoja socialinės lygybės principus įgyvendinusią visuomenę, tačiau šis vaizdinys yra labai nutolęs nuo tikrovės.

Gyvenimas mieste apmirė, atrodo, tarsi gyventume milžiniškame kalėjime, – teigė vienas Mosule gyvenantis žurnalistas.

Nors IS žadėjo išleisti savo valiutą ir įteikti pasus „kalifato“ gyventojams, tačiau šie planai taip ir nebuvo įgyvendinti. Mokyklos IS valdose beveik neveikia, dauguma gydytojų pabėgę, o ligos plinta itin sparčiai.

Pranešama, kad Irako mieste Mosule vanduo tapo beveik negeriamas. Mieste plinta hepatitas, be to, trūksta pagrindinių maisto produktų, tokių kaip miltai.

„Gyvenimas mieste apmirė, atrodo, tarsi gyventume milžiniškame kalėjime“, – teigė vienas Mosule gyvenantis žurnalistas.

IS „sostinėje“, Sirijos mieste Rakoje, ribojamas elektros ir vandens tiekimas, miesto gatvėse pilna nesurinktų šiukšlių krūvų.

Vienoje iš slaptai Rakoje filmuotų medžiagų matoma, kaip vaikai ir moterys miesto gatvėse renka maisto likučius, kai tuo tarpu IS vadeivos valgo prie prabangiais valgiais nukrautų stalų.

Ekspertai teigia, kad IS teritorijose beveik nebeliko inžinierių ir kitų specialybių darbuotojų, dėl to šiose vietovėse sugedus tam tikriems infrastruktūros objektams, nėra žmonių, kurie būtų pajėgūs juos sutaisyti.

IS nėra neįveikiamas monstras, kuris gali viską kontroliuoti ir visus nugalėti, – teigė vienas IS teritorijoje gyvenantis, bet prisistatyti nepanoręs žmogus. 

Be to, nemažai kovotojų norėjo greitų ir lengvų pergalių, tačiau JAV ir jų sąjungininkų vykdyti oro antskrydžiai šią džihadistų iliuziją greitai išsklaidė.

Vis daugiau islamistų atsisako kovoti ir dėl to „kalifate“ buvo sukurtos specialios policijos pajėgos, kurios įsiveržia į vengiančių kovoti islamistų namus ir juos išgabena į mūšių vietas.

Nepaisant to, dėl gresiančių itin žiaurių bausmių nesitikima, kad gyventojai greitu metu sukils prieš džihadistų kontrolę.

„IS nėra neįveikiamas monstras, kuris gali viską kontroliuoti ir visus nugalėti“, – teigė vienas IS teritorijoje gyvenantis, bet prisistatyti nepanoręs žmogus. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min