Dabar populiaru
Publikuota: 2017 sausio 2d. 10:30

Ispanijos pasienį šturmavo daugiau kaip tūkstantis migrantų

Migrantai Ispanijoje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Migrantai Ispanijoje

Daugiau kaip tūkstantis migrantų sekmadienį mėgino perlipti aukštą dvigubą tvorą tarp Maroko ir Ispanijos anklavo Seutos, o per šį smurto incidentą vienas pareigūnas neteko akies, pranešė vietos valdžia.

Apie 1,1 tūkst. žmonių iš Užsachario Afrikos, norėjusių patekti į Europą, šturmavo pasienio tvorą po 4 val. vietos (5 val. Lietuvos) laiku, o jų puolimas buvo „itin smurtingas ir organizuotas“, sakoma Ispanijos centrinės valdžios atstovo Seutoje pranešime.

Vis dėlto per sieną prasiveržė tik du žmonės – jie buvo sunkiai sužeisti ir nuvežti į ligoninę Seutoje, nurodė biuras.

Per panašų incidentą gruodžio 9 dieną į šį mažytį anklavą įsiveržė daugiau kaip 400 migrantų.

Sekmadienį užpuolikai mėgino „jėga atverti kai kuriuos vartus išorinėje tvoroje, naudodami laužtuvus, vielos žirkles ir didelius akmenis, kuriais (taip pat) puolė Maroko pajėgas ir (Ispanijos) civilinės gvardijos (policijos) agentus“, – sakoma pranešime.

Per naujausią incidentą buvo sužeisti penki ispanų policininkai ir 50 Maroko pajėgų narių. Vienas iš jų neteko akies.

Maroko vidaus reikalų ministerijos pranešime sakoma, kad 10 šalies saugumo pareigūnų buvo sunkiai sužeisti.

Seuta ir Melilja – kitas Ispanijos anklavas Šiaurės Afrikoje – yra vienintelės su Afrikos šalimis tiesiogiai besiribojančios Europos Sąjungos teritorijos.

Į jas veržiasi afrikiečiai migrantai, trokštantys geresnio gyvenimo Europoje. Žmonės mėgina patekti į anklavus lipdami per pasienio tvoras, plaukdami palei pakrantę arba pasislėpę transporto priemonėse.

Pirmadienį vienas Prancūzijos pilietis buvo suimtas dėl mėginimo įvežti į keltą, turėjusį išplaukti iš Seutos, kemperį, kuriame buvo rasti 12 pasislėpusių alžyriečių, nurodė policija.

Pasak vietos valdžios, iš 1,1 tūkst. migrantų, sekmadienį šturmavusių sieną su Seuta, tik kiek daugiau nei 100 sugebėjo užlipti ant išorinės tvoros ir praleido ant jos kelias valandas.

Vietos televizijos „Faro“ parodytame reportaže matomas vyras, nepatogiai sėdintis ant 6 m aukščio tvoros prie spygliuotos vielos ritinių, nukoręs galvą ant krūtinės.

Prašvitus jis lėtai nulipo žemyn į tarpą tarp abiejų tvorų ir atsigulė ant žemės. Vienas ispanų policininkas jam atnešė butelį vandens ir nuvedė prie išorinių vartų, per kuriuos grąžino vyrą į Maroko teritoriją.

Be to, pakrančių apsaugos pareigūnai nurodė išgelbėję 52 žmones, plaukusius nedidele valtimi į pietus nuo Malagos uostamiesčio Ispanijos pietinėje pakrantėje

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Temos: 2 Migrantai Ispanija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min