15min be reklamos
2022 12 05, 19:56

Ispanijos policija išardė po pagalbos Ukrainai priedanga veikusį kontrabandos tinklą

Ispanijos policija pirmadienį pranešė išardžiusi kontrabandininkų tinklą, kurio nariai, prisidengę humanitarinės pagalbos Ukrainai konvojaus vaidmeniu, per Europą gabeno kanapes.
Ukrainos kariai fronte
Ukrainos kariai fronte / Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo nuotr.

Per operaciją policija keliose pietinio Andalūzijos regiono vietose suėmė 30 įtariamųjų, tarp kurių buvo ispanų, ukrainiečių, vokiečių ir marokiečių, sakoma Civilinės gvardijos pranešime.

Marihuana, atkeliavusi iš po visą regioną pasklidusių plantacijų, buvo „supakuota į kartonines dėžes, užmaskuotas kaip atsargos ir humanitarinė pagalba, skirta Ukrainai“, sakoma pranešime.

Tada grupuotės nariai buvo susodinami į Ukrainoje registruotus mikroautobusus, kurie „neva veikė kaip solidarumo vilkstinė, kad galėtų keliauti nepastebėti policijos ir pasienio kontrolės“, lankantis įvairiose Europos šalyse, teigiama pranešime.

Policija iki šios schemos prisikasė nustačiusi grupę ukrainiečių, kurie Kosta del Solio pakrantėje atsiiminėjo didelius kiekius marihuanos, laikytos viename bute netoli Malagos esančiame Michaso miestelyje.

Per reidus, kurie buvo surengti Malagos provincijoje ir pietiniuose Granados, Kordobos ir Sevilijos miestuose, policija konfiskavo beveik 800 tūkst. eurų, šešis ginklus ir 2,5 tūkst. kanapių augalų.

Įtariamiesiems pateikti kaltinimai dėl įvairių nusikaltimų, įskaitant prekybą narkotikais, narystę nusikalstamoje organizacijoje ir neteisėtą ginklų laikymą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min