-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Išpardavimas Prancūzijoje: kam tankų ir karo lėktuvų iš Antrojo pasaulinio karo laikų?

Užsidaro Normandijos tankų muziejus, ir paskelbta, kad visa jo turima kolekcija bus išparduota aukcione, rašo „International Business Times“.
„Piper Cub Grasshopper“
„Piper Cub Grasshopper“ / „Artcurial“ nuotr.

Karinės technikos kolekciją devintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje pradėjo kaupti tankų ekspertas ir entuziastas Patrickas Nerrantas. Kartu su sūnumi jis 2013 metais atidarė muziejų Kace, miestelyje už kelių kilometrų nuo Normandijos Jutos paplūdimio, kuriame nusileido Sąjungininkų pajėgos. Pats muziejus buvo įkurtas aerodromo, kurį Sąjungininkai įkūrė šią teritoriją atkovoję iš nacistinės Vokietijos, vietoje.

Deja, muziejus nepritraukė pakankamai daug lankytojų, ir visa P.Nerranto puikiai išlaikytos ir restauruotos karo technikos kolekcija bus išparduota rugsėjo 18 dieną. „IBTimes UK“ atrinko įdomiausius eksponatus.

„Chrysler M4 Sherman“ tankas. Laukiama kaina – 250–400 tūkst. eurų

„Artcurial“ nuotr./„Chrysler M4 Sherman“
„Artcurial“ nuotr./„Chrysler M4 Sherman“

Pats įžymiausias Sąjungininkų tankas Antrojo pasaulinio karo metais. Šis modelis nudažytas Antrosios šarvuotosios divizijos, žinomos kaip „Pragaras ant ratų“ („Hell on Wheels“), spalvomis. Ši divizija dalyvavo „Cobra“ operacijoje 1944 metų liepą. Šis mūšis laikomas vienu svarbiausių Normandijos atkovojime, nes Sąjungininkų pajėgoms leido pralaužti frontą ir išvaduoti Vakarų Prancūziją iki pat Paryžiaus.

105 mm „Chrysler M4 Sherman“ tankas. Laukiama kaina – 200–400 tūkst. eurų

„Artcurial“ nuotr./105mm „Chrysler M4 Sherman“ tankas
„Artcurial“ nuotr./105mm „Chrysler M4 Sherman“ tankas

Šis 105 mm kalibro „M4 Sherman“ tankas yra viena rečiausių versijų, nes per Antrąjį pasaulinį karą „Chrysler“ jų pagamino vos 800, ir tik keletas jų yra išlikę iki šių dienų. Muziejui jis buvo nupirktas 2003 m., buvo restauruotas. Tankas dalyvavo daugelyje šventinių renginių, pavyzdžiui, D dienos 70-mečio minėjime. Jis iki šiol tebevažiuoja.

„Cadillac M3A1 Stuart“. Laukiama kaina – 80–140 tūkst. eurų

„Artcurial“ nuotr./„Cadillac M3A1 Stuart“
„Artcurial“ nuotr./„Cadillac M3A1 Stuart“

Šis 1942 metų „Cadillac M3A1 Stuart“ yra lengvasis amerikiečių tankas, kurį naudojo ir britų pajėgos. „Stuart“ vardą jis gavo JAV pilietinio karo generolo Stuarto garbei. Iš viso tokių tankų buvo pagaminta daugiau nei 10 tūkst. Šis tankas yra identiškas tiems, kuriuos JAV kariai naudojo per „Torch“ operaciją, kuri pradėjo invaziją į Šiaurės Afriką 1942 m. lapkričio 8 dieną. P.Nerranto jį rado Brazilijoje ir savo kolekcijai įsigijo 2008 m. Reikia pakeisti variklį.

„Cadillac M24“. Laukiama kaina – 150–250 tūkst. eurų

„Artcurial“ nuotr./„Cadillac M24“
„Artcurial“ nuotr./„Cadillac M24“

„Cadillac M24“ lengvasis tankas buvo sukurtas, kai karo lauke atsiskleidė tuomet naudojamų „M3 Stuart“ ir „M4 Stuart“ trūkumai, kurių didžiausias – silpnas 37 mm ginklas. Naujame modelyje įtaisytas jau 75 mm pabūklas. Kadangi tanke yra labai mažai vietos, kariai antklodes turėjo laikyti išorėje, kaip ir savo asmeninius daiktus. Šis parduodamas tankas dalyvavo 1945 m. sausio mėnesį vykusiuose mūšiuose Ardėnų kontrpuolime. Po karo jis buvo naudojamas filmuose, televizijoje.

„GKN Sankey FV-432“ šarvuotasis transporteris. Laukiama kaina – 10–20 tūkst. eurų

„Artcurial“ nuotr./„GKN Sankey FV-432“
„Artcurial“ nuotr./„GKN Sankey FV-432“

„GKN Sankey FV-432“ šarvuotąjį transporterį naudojo britų armija. Jis turėjo daug modifikacijų – kad būtų naudojamas ginkluotės pervežimui, kaip medicinos pagalbos transportas, radijo transporto priemonė ir pan. Jis į kovos lauką galėjo atgabenti iki 10 karių. Jame įrengta technologija, kuri ir dabar gali būti laikoma šiuolaikine ir naudinga – apsauga nuo ugnies viduje, vidaus oro perdirbimas ir filtravimas branduolinio, biologinio ar cheminio ginklo panaudojimo atveju, amfibinės savybės. Paprastas, bet galingas šarvuotasis transporteris buvo patikimas ir jam reikėjo mažai priežiūros. Tokiais transporteriais muziejaus lankytojai buvo vėžinami apylinkėse.

„BMW R75 750cc“ motociklas. Laukiama kaina – 35–45 tūkst. eurų

„Artcurial“ nuotr./„BMW R75 750cc“
„Artcurial“ nuotr./„BMW R75 750cc“

1942 metais pagamintas „BMW R75 750cc“ motociklas su priekaba. Šis modelis, kuriuos naudojo Afrikos korpuso pajėgos, buvo neįtikėtinai patvarus ir patikimas. Jame įrengta unikali transmisijos sistema, ir šis motociklas buvo laikomas geriausiu būdu kirsti kopas ir dykumas Afrikoje. Parduodamas su visu komplektu – odiniais krepšiais, šautuvų laikikliais, MG34 ginklu.

„Harley-Davidson WLA“ motociklas. Laukiama kaina – 15–25 tūkst. eurų

„Artcurial“ nuotr./„Harley-Davidson WLA“
„Artcurial“ nuotr./„Harley-Davidson WLA“

„Harley-Davidson WLA“ buvo perkurtas pagal JAV kariuomenės specialų užsakymą iš civiliams skirto modelio. 1943 m. šių motociklų paklausa buvo tokia didelė, kad „Harley-Davidson“ kuriam laikui liovėsi pardavinėti motociklus visuomenei ir gamino tik Sąjungininkų pajėgoms. Dalį jo „Harley-Davidzon“ nusikopijavo nuo BMW. JAV valdžia užsakė sukurti tokį motociklą, kurį būtų galima naudoti ekstremaliomis sąlygomis, pavyzdžiui Afrikos dykumoje. „Harley“ sutaupė laiko ir brangių tyrimų ir sukūrė motociklą, labai panašų į „BMW R75“, kurį naudojo vokiečių kariai.

„Dodge WC-56 ir WC-57 Command Car“. Laukiama kaina – 25–35 tūkst. eurų

„Artcurial“ nuotr./„Dodge WC-56“
„Artcurial“ nuotr./„Dodge WC-56“

Šios serijos automobiliai buvo naudojami pareigūnų pervežimui, taip pat žvalgybos misijose. Juo galėjo vykti penki asmenys, jame įrengtas specialus staliukas, ant kurio pasidėję žemėlapį pareigūnai galėdavo sekti kovines operacijas. Iš esmės tai – didesnis ir patogesnis „Jeep“. Jo svoris jam neleido būti labai manevringu, o išskirtinė jo išvaizda greitai jį paversdavo taikiniu.

„Dodge WC54“ medicinos pagalbos automobilis. Laukiama kaina – 15–25 tūkst. eurų

„Artcurial“ nuotr./„Dodge WC54“
„Artcurial“ nuotr./„Dodge WC54“

„Dodge WC54“ nuo 1942 iki 1945 metų tarnavo kaip standartinis JAV kariuomenės greitosios pagalbos automobilis. Juo būdavo galima gabenti keturis sužeistus karius gulomis arba šešis sėdinčius. Parduodamas automobilis yra labai geros originalios būklės, tebevažiuoja.

„General Motors Corporation GMC CCKW“ sunkvežimis. Laukiama kaina – 15–25 tūkst. eurų

„Artcurial“ nuotr./„General Motors Corporation GMC CCKW“
„Artcurial“ nuotr./„General Motors Corporation GMC CCKW“

„General Motors Corporation GMC CCKW“ siluetas yra gerai žinomas, o jo svarba istorijoje jį pavertė vienu iš Prancūzijos išlaisvinimo simbolių – kartu su „Jeep Willys“ ir „Dodge WC51“. Gavęs „Jimmy“ pravardę, šis sunkvežimis buvo viena svarbiausių sudedamųjų dalių Sąjungininkų logistikoje ir transportavime. Po karo šio modelio sunkvežimiai buvo plačiai naudojami atstatant Prancūziją.

„General Motors Corporation DUKW“ amfibija. Laukiama kaina – 40–80 tūkst. eurų

„Artcurial“ nuotr./„T1943 General Motors Corporation DUKW“
„Artcurial“ nuotr./„T1943 General Motors Corporation DUKW“

Šis modelis buvo „General Motors Corporation“ karinių sunkvežimių CCKW ir AFKW amfibinė versija. Dėl savo pavadinimo DUKW jis greitai gavo „Duck“ („Anties“) pravardę.

Hipomobilis „Attelage IF8“. Laukiama kaina – 3-6 tūkst. eurų

„Artcurial“ nuotr./Hipomobilis „Attelage IF8“
„Artcurial“ nuotr./Hipomobilis „Attelage IF8“

Tai buvo arklio traukiamas vežimas, kurį naudojo Vermachtas Antrojo pasaulinio karo metu. Parduodamas modelis buvo rastas Normandijoje, kurio savininkas jį padovanojo muziejui.

„Piper Cub Grasshopper“ lėktuvas. Laukiama kaina – 20–50 tūkst. eurų

„Artcurial“ nuotr./„Piper Cub Grasshopper“
„Artcurial“ nuotr./„Piper Cub Grasshopper“

1940 m. JAV kariuomenė paskelbė konkursą žvalgybinio oro pajėgų lėktuvo sukūrimui. Jį laimėjo „Piper“, kuri užsakytus 40 lėktuvų armijai pristatė lygiai po savaitės. Lakūnai gyrė šį orlaivį, bet pavadino jį „Žiogu“ (angl. „Grasshopper“), nes nusileidžiant jis šiek tiek šokinėdavo. Parduodamas modelis nudažytas generolo Leclerco Antrosios šarvuotosios divizijos spalvomis – vaidmens Paryžiaus išlaisvinime garbei. 1944 m. rugpjūčio 24 d. kapitonas Jeanas Calleras ir leitenantas Erienne'as Mantoux su tokiu lėktuvu žemai praskrido virš okupuoto miesto policijos komisariato, kad įspėtų Pasipriešinimo pajėgas apie artėjančius Prancūzijos ir JAV karius.

Visą parduodamą kolekciją galite apžiūrėti čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius