Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 16d. 18:31

Išpuolis Kraistčerče: prabilo aukų brolis ir dėdė

Kraistčerčas
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr. / Kraistčerčas

Vyro iš Pakistano, kuris buvo nužudytas per penktadienį Naujojoje Zelandijoje įvykdytą išpuolį, brolis BBC pripažino, kad nėra žodžių, kurie apsakytų skausmą, tenkantį šiuo metu išgyventi.

„Tai tas pats, kas susitaikyti su amputuota galūne“, – jausmą prilygstantį netekus artimojo apibūdino Khursheedas Alamas. Jo brolis bandė sustabdyti užpuoliką, tačiau buvo nušautas šalia savo sūnaus.

Penktadienį dvejose mečetėse įvykdyto išpuolio metu žuvo mažiausiai 49 žmonės.

Užpuolikas – 28 metų amžiaus dešinysis ekstremistas Brentonas Tarrantas. Šeštadienį pasirodęs teisme jis šypsojosi prieš kameras.

50-ies Naeemas Rashidas ir jo 21-erių sūnus Talha gyveno Naujojojo Zelandijoje nuo 2010-ųjų. Iš Pakistano kilęs Naeemas Rashidas Kraistčerče dirbo mokytoju. Tiesioginėje šaulio transliacijoje iš įvykio vietos matyti, kad vienu metu N.Rashidas bandė sutramdyti B.Tarrantą. N.Rashidas buvo sunkiai sužeistas, jo gyvybė užgeso ligoninėje. Šaudynių metu buvo nužudytas ir didvyriu laikomo N.Rashido paauglys sūnus Talha. Kitas jo sūnus buvo sužeistas.

N.Rashido brolis, jo sūnaus dėdė BBC teigė, kad didžiuojasi jo poelgiu.

„Jis buvo drąsus žmogus“, – kalbėjo K.Alamas. „Girdėjau iš žmonių ten... Buvo keli liudininkai, kurie pasakojo, kaip jis išgelbėjo keletą gyvybių, bandydamas sustabdyti užpuoliką“, – sunkiai rinkdamas žodžius sakė jis.

„Norėčiau mirti taip, kaip mirė jis“, – pripažino.

Anot jo, nors brolį kai kurie žmonės šlovina lyg herojų, artimieji dėl jo mirties vis dar tebėra sukrėsti.

„Dabar jis – mūsų pasididžiavimas, bet tai – ir netektis. Tiesą sakant, atrodo, lyg netektum galūnės“, – kalbėjo vyras.

Dabar jis – mūsų pasididžiavimas, bet tai – ir netektis. Tiesą sakant, atrodo, lyg netektum galūnės, – kalbėjo vyras.

Jis pripažino, kad jam kyla pyktis.

„Teroristai neturi religijos“, – sakė jis, pridurdamas, kad „bepročiai tiesiog turi būti sustabdyti“.

Šiuo metu Naujosios Zelandijos pareigūnai bando nustatyti aukų tapatybes. Tarp šaudynių Naujojoje Zelandijoje aukų – trimetis, paaugliai ir pabėgėliai.

Vienas iš išgyvenusiųjų išpuolį vyras vardu Ali BBC pasakojo, kad mečetėje meldėsi kartu su broliu ir tėvu. Jiems su broliu pavyko išvengti mirties, tačiau jų tėvas paniro į komą. Būtent jis buvo pašautas tuomet, kai bandė apsaugoti savo sūnus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min