Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 2d. 10:10

Italijos gelbėtojai pasiųsti į antrąjį dreifuojantį migrantų laivą

Italijos pasienio apsaugos pareigūnai ir laivai
„Scanpix“/AP nuotr. / Italijos pasienio apsaugos pareigūnai ir laivai

Italija penktadienį pasiuntė sraigtasparnį į pagalbą įgulos paliktam laivui, kuris dreifavo šalies pakrantės link, gabendamas apie 450 migrantų, o šis incidentas yra jau antrasis tokio pobūdžio įvykis Jonijos jūroje per pastarąsias kelias dienas.

Sraigtasparnis turėtų nuleisti gelbėtojų į laivą, esantį už maždaug 65 kilometrų nuo Leukos kyšulio Italijos „bato kulno“ gale, nurodė oro pajėgos.

„Dėl sudėtingų orų sąlygų laive galima išsilaipinti tik iš oro“, – sakoma jų pranešime.

Ši drama jūroje vyksta praėjus kelioms dienoms po to, kai Italija sustabdė kitą įgulos paliktą laivą, gabenusį šimtus migrantų ir artėjusį prie šalies krantų. 

Ši drama jūroje vyksta praėjus kelioms dienoms po to, kai Italija sustabdė kitą įgulos paliktą laivą, gabenusį šimtus migrantų ir artėjusį prie šalies krantų. Ši pietų Europos šalis kenčia nuo rekordinio imigrantų srauto, plūstančio iš Šiaurės Afrikos ir dažnai kertančių jūrą pavojingomis sąlygomis.

Kaip pranešama, antrasis migrantų laivas yra 73 metrų ilgio „Ezadeen“, registruotas Siera Leonėje. Kaip nurodo jūrų navigacijos portalas marinetraffic.com, tas laivas turėjo plaukti iš Kipro į Prancūzijos pietinį Seto uostą.

Prieš išsijungiant varikliams šis prieš beveik 50 metų pastatytas laivas plaukė septynių mazgų (13 km/val.) greičiu. Sutemus jis buvo pastebėtas pakrančių sargybos maždaug už 129 kilometrų nuo kranto.

Vienas iš „Ezadeen“ keleivių sugebėjo įjungti laivo radijo stotį ir pranešė pakrančių sargybai, kad įgula paliko laivą.

Pakrančių sargyba paprašė Islandijos pakrančių sargybos patrulinio laivo „Tyr“, kuris tame regione dalyvauja Europos Sąjungos (ES) sienų apsaugos misijoje „Frontex“, pagalbos.

„Tyr“ sugebėjo prisišvartuoti prie dreifuojančio laivo, bet dėl audringos jūros jo įgulos nariai negalėjo patekti į „Ezadeen“.

Islandijos laive yra trys gydytojai, kurie bus perkelti į prekinį laivą sraigtasparniu, kad suteiktų pagalbą „Ezadeen“ keleiviams, nurodė Italijos oro pajėgos.

Anksčiau šią savaitę Italijos jūrininkai užėmė prekinį laivą, gabenusį beveik 770 migrantų.

Anksčiau šią savaitę Italijos jūrininkai užėmė prekinį laivą, gabenusį beveik 770 migrantų. Tą laivą valdę žmonių kontrabandininkai migrantus paėmė iš Turkijos ir nuplukdė į Jonijos jūrą per Graikijos vandenis, o vėliau paleido jį plaukti Italijos pietrytinės pakrantės link, įjungę autopilotą.

Moldovoje registruotas prekinis laivas „Blue Sky M“ buvo atsidūręs už maždaug 8 km nuo kranto ir po 45 minučių būtų rėžęsis į pakrantės uolas, tačiau sraigtasparniu nuleisti šeši karinių jūrų pajėgų nariai sugebėjo perimti „Blue Sky M“ valdymą ir išvengti katastrofos.

Tame laive buvo apie 60 vaikų ir dvi nėščios moterys, iš kurių viena pagimdė tuo metu, kai „Blue Sky M“ plaukė pragaištingu kursu, nurodė Italijos Raudonasis Kryžius.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min