Net 700 filmų žiūrėkite nemokamai. ŽMONĖS Cinema
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Izraelio premjeras antrą kartą apklaustas korupcijos tyrime

Izraelio policija ketvirtadienį jau antrą kartą apklausė vyriausybės vadovą Benjaminą Netanyahu dėl įtarimų, kad jis gavo dovanų iš turtingų rėmėjų.
Benjaminas Netanyahu
Benjaminas Netanyahu / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Policijos pranešime rašoma, kad korupcijos tyrimą atliekantys pareigūnai apklausė B.Netanyahu jo rezidencijoje Jeruzalėje. Premjero apklausa, jau antroji per keturių dienų laikotarpį, truko penkias valandas.

Apklausos metu B.Netanyahu buvo užduoti klausimai ir dėl kito reikalo, nurodė policija ir pridūrė, kad pastarosiomis dienomis buvo apklaustas ir antras įtariamasis. B.Netanyahu atstovai jokių komentarų nepateikė.

Tyrimą kuruojantis generalinis prokuroras Avichai Mandelblitas anksčiau pranešė, kad premjeras įtariamas gavęs dovanų iš verslininkų. Išsamesnių detalių jis nepateikė.

Izraelio žiniasklaida pranešė, kad premjero tariamai gautų dovanų vertė siekia dešimtis tūkstančių JAV dolerių.

Pirmoji B.Netanyahu apklausa įvyko pirmadienį. Ji truko apie tris valandas.

Šis tyrimas sukrėtė šalies politinę areną ir iškėlė klausimą, ar ketvirtą kadenciją prie vyriausybės vairo stovintis 67 metų B.Netanyahu galiausiai nebus priverstas atsistatydinti.

Tarp apklaustų asmenų yra Amerikos milijardierius ir Pasaulio žydų kongreso vadovas Ronaldas Lauderis, kuris, kaip įtariama, įteikė premjerui dovanų ir apmokėjo jo keliones, praneša Izraelio žiniasklaida.

R.Lauderis, kurio šeima įkūrė kosmetikos milžinę „Estee Lauder“, seniai laikomas B.Netanyahu sąjungininku.

B.Netanyahu taip pat yra pripažinęs, jog gavo pinigų iš Prancūzijos verslo magnato Arnaud Mimrano, kuris buvo nuteistas aštuonerius metus kalėti dėl 283 mln. erų vertės sukčiavimo schemos, susijusios su prekyba taršos leidimais bei mokesčiais.

B.Netanyahu biuras nurodė, kad premjeras 2001 metais, kai neužėmė jokio valdžios posto, gavo iš A.Mimrano 40 tūkst. JAV dolerių visuomeninei veiklai, įskaitant pasirodymus užsienyje, skirtus Izraelio reklamavimui.

Premjeras neigė padaręs kokį nors teisės pažeidimą ir sakė, jog „nieko nebus, nes nieko nėra“.

Tyrimas išprovokavo audringus debatus šalies politinėje arenoje. B.Netanyahu politiniai sąjungininkai kaltina opozicijos politikus ir dalį žiniasklaidos darant spaudimą generaliniam prokurorui, tuo tarpu kiti piktinasi, esą A. Mandelblitas vilkina tyrimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius