15min be reklamos
2022 12 04, 09:01

Izraelis smogė Gazos Ruožui, iš jo paleidus raketą

Izraeliečių oro pajėgos pranešė praėjusią naktį sudavusios smūgių islamistų judėjimo „Hamas“ objektams Gazos Ruože, iš šio palestiniečių anklavo paleidus raketą Izraelio teritorijos link.
Gazos miestas
Gazos miestas / ZUMAPRESS / Scanpix nuotr.

Šeštadienį vakare izraeliečių kariuomenė pranešė, kad iš Gazos Ruožo Izraelio link buvo paleista raketa – pirma po mėnesio pertraukos.

Ataka įvykdyta vienai didžiųjų ginkluotų Gazos Ruožo frakcijų – „Islamo džihadui“ – pagrasinus keršyti Izraelio kariams po to, kai ketvirtadienį Vakarų Kranto Džanino mieste buvo nukauti du grupuotės lyderiai.

„Reaguodami į raketą, paleistą Izraelio teritorijos link, Izraelio gynybos pajėgų naikintuvai praėjusią naktį taikėsi į ginklų gamybos objektą, priklausantį teroristinei organizacijai „Hamas“, – sakoma Izraelio kariuomenės pareiškime.

Tame objekte „gaminama dauguma organizacijos raketų Gazos Ruože“, nurodė kariuomenė.

Ji taip pat pranešė smogusi „Hamas“ teroristiniam tuneliui Gazos Ruožo pietuose“.

Po kelių valandų kariuomenė paskelbė, kad taikėsi į vieną „Hamas“ karinį postą, reaguodama į izraeliečių karo lėktuvų apšaudymą iš Gazos Ruožo.

„Hamas“ ginkluotasis sparnas nurodė, kad per izraeliečių antskrydžius panaudojo priešlėktuvines raketas.

Suintensyvėjus smurtui okupuotame Vakarų Krante, Izraelis sulaukia tarptautinės kritikos dėl letalios jėgos naudojimo prieš civilius palestiniečius. Šiemet smurtas Izraelyje ir Vakarų Krante, įskaitant aneksuotą Rytų Jeruzalę, nusinešė mažiausiai 145 palestiniečių ir 26 izraeliečių gyvybes – daugiausiai nuo 2015 metų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min