Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 20, 08:58

Izraelyje žydų maldininkai prie piligriminio objekto susirėmė su policija

Izraelio šiaurėje per kasmetinę religinę šventę prie Merono kalno žydų maldininkų minia pralaužė policijos užtvaras.
Izraelyje žydų maldininkai prie Merono kalno susirėmė su policija
Izraelyje žydų maldininkai prie Merono kalno susirėmė su policija / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Izraelis Žydai

Praėjusiais metais per piligrimų spūstį Merone žuvo 45 žmonės.

Izraelio policija pranešė, kad „dešimtys ekstremistų“ įsiveržė į religinio objekto teritoriją „vartydami tvoras ir keldami pavojų žmonių gyvybei“.

Policija atsitraukė iš tos vietos, kai grupė maldininkų pralaužė užtvaras ir įsiveržė į teritoriją, pranešė naujienų agentūros AFP fotografas ir pridūrė, kad kiek vėliau pareigūnai grįžo.

Daugiau kaip 10 tūkst. maldininkų susirinko toje vietovėje trečiadienį. Pareigūnai ėmėsi papildomų saugumo priemonių tvarkai užtikrinti.

Piligrimai čia kasmet susirenka per šventę „Lag BaOmer“. Prie rabino Shimono Bar Yochai, II amžiaus Talmudo išminčiaus, kapo nusidriekia ilgos žydų ultraortodoksų eilės.

Pernai balandžio 30 dieną didžiuliai miniai maldininkų judant siauru praėjimu, vyrams skirtoje teritorijos dalyje kilo spūstis. Tarp dešimčių sutryptų žmonių buvo mažiausiai 16 vaikų. Tuometinis Izraelio vyriausybės vadovas Benjaminas Netanyahu šią spūstį pavadino „viena baisiausių“ nelaimių šalies istorijoje.

AFP fotografas matė, kaip ketvirtadienį policija sulaikė ir surakino antrankiais kelis maldininkus. Be to, buvo sugadinta kažkiek vaizdo stebėjimo kamerų ir elektros įrenginių.

Tada policija sustabdė tikinčiųjų srautą, judantį link piligriminio objekto.

„Lag BaOmer“ baigėsi ketvirtadienį vėlai vakare.

Ministras pirmininkas Naftali Bennettas trečiadienį sakė, kad jo vyriausybė „daug investavo“ į naujas saugos priemones, siekdama užtikrinti, kad nepasikartotų praėjusių metų tragedija.

Tarp pakeitimų – įvestas apribojimas žmonių skaičiui. Teritorijoje vienu metu leidžiama būti ne daugiau kaip 16 tūkst. maldininkų.

Antradienį policija pranešė konfiskavusi peilių ir plaktukų iš „ekstremistinės ultraortodoksų grupės“ narių, kurie, kaip įtariama, ketino padaryti žalos ryšių infrastruktūrai toje teritorijoje.

Kai kurios ultraortodoksų sektos yra antisionistinės ir nepritaria žydų valstybės egzistavimui. Jų nariai nepripažįsta Izraelio valstybės institucijų ir neretai įsitraukia į konfliktus su policija.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min