Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 29d. 15:33

Jauniausiajai koronaviruso aukai Prancūzijoje – vos 16 metų, merginą liga pasiglemžė per savaitę

Tuščias Paryžius
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Tuščias Paryžius

Trečiadienį Paryžiaus vaikų ligoninėje mirė paauglė mergina – 16-metė Julie. Tai jauniausia Prancūzijos koronaviruso auka.

„Tai nepakeliama. Tai buvo tik kosulys“, – apgailestavo merginos mama Sabine.

Paprastas ir iš pažiūros lengvas kosulys merginai kilo vos prieš savaitę. Pirmiausia ją mama bandė gydyti sirupu nuo kosulio ir inhaliacijomis.

Šeštadienį Julie pradėjo trūkti oro.

„Tai nebuvo taip blogai, jai tiesiog tapo sunku kvėpuoti“, – prisiminė mama.

Tačiau tuomet kosulys pasidarė dažnesnis, dėl to pirmadienį dukrą ji nuvežė pasikonsultuoti su gydytoju.

Šeimos gydytojas nustatė „priimtiną“ kvėpavimo nepakankamumą. Jis nusprendė paskambinti Greitosios medicinos pagalbos telefonu, tačiau atvyko ugniagesiai, vilkintys pirštinėmis, kaukėmis ir kombinezonais. Jie merginą nuvežė į artimiausią ligoninę. Po deguonies kauke merginai buvo uždėta ir popierinė kaukė.

Sabine grįžo namo. Kuomet ji paskambino į ligoninę, ją informavo apie atliktą kompiuterinės tomografijos tyrimą, plaučių drumstumą – „nieko rimto“. Tuo pat metu buvo atliekamas ir koronaviruso testas.

Tačiau naktį Julie dėl kvėpavimo nepakankamumo jau buvo pervežta į vaikų ligoninę, antradienį ji buvo paguldyta į intensyvios terapijos skyrių. Popietę mama nuvažiavo aplankyti dukros, kuri atrodė sunerimusi. Ji galėjo kalbėti, tačiau labai greitai pavargdavo, skundėsi skausmu širdyje.

Du nauji COVID-19 testai atnešė gerų žinių – jie buvo neigiami.

„Atidarėme miegamojo duris, slaugytojai nebereikėjo vilkėti chalato, o daktaras aukštyn kėlė nykštį sakydamas, kad viskas gerai“, – kalbėjo Sabine. Julie, atrodė, išvengs blogiausio.

Mama pažadėjo dukrą aplankyti kitą dieną. Vėlai vakare ji sulaukė skambučio: pirmasis kitoje ligoninėje atliktas COVID-19 testas pasirodė teigiamas, o vaiko būklė vis prastėjo, ji turėjo būti intubuota.

„Mes tuo netikėjome. Sakėme, kad jie klysta. Kodėl tie rezultatai atėjo taip vėlai?“, – netikėjo Sabine.

Julie vyresnioji sesuo Manon teigė, kad nuo pradžių jos buvo raminamos, kad virusas nepaveikia jaunų žmonių.

Apie 00:30 val. nakties Sabine sulaukė dar vieno skambučio, raginančio skubiai atvykti. Kuomet mama nuvyko į ligoninę, 1 val. nakties, Julie jau buvo mirusi.

Pasak profesoriaus Jerome'o Salomono, kuris pranešė apie mergaitės mirtį – Julie užsikrėtė itin sunkia viruso forma, kuri itin reta tarp jaunų žmonių. Mama negalėjo pasiimti jokių merginos daiktų – viskas turėjo būti sudeginta. Moteris nebegalėjo daugiau mirusios dukros pamatyti ir su ja atsisveikinti. Karstą turėjo išrinkti tą pačią dieną. Laidotuvių ceremonija dėl karantino buvo negalima, o kapinėse laidojant negali dalyvauti daugiau nei 10 žmonių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Ypatingos

17:02
04:35

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Video

22:09
04:46
07:27

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min