-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

JAV, ES ir Naujosios Zelandijos lyderės perspėja dėl pandemijos keliamos grėsmės moterų teisėms

Koronaviruso pandemija ir tebesitęsiančios ekonominės ir politinės suirutės paaštrino iššūkius, su kuriomis susiduria moterys, reikalaujančios lygių teisių, pirmadienį pareiškė trys įtakingiausios pasaulio lyderės.
Europos Parlamento salės ekrane matoma Naujosios Zelandijos premjerė Jacinda Ardern
Europos Parlamento salės ekrane matoma Naujosios Zelandijos premjerė Jacinda Ardern / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen, JAV viceprezidentė Kamala Harris ir Naujosios Zelandijos premjerė Jacinda Ardern pirmadienį, minint Tarptautinę moters dieną, kreipėsi į Europos Parlamentą.

„Paprastai tariant, mūsų pasaulis dar neveikia moterims taip, kaip turėtų“, – EP nariams sakė K. Harris, pirmoji JAV viceprezidentės postą užėmusi moteris, juodaodė ir pietų azijietė.

„COVID-19 visur kelia grėsmę moterų sveikatai, ekonominiam ir fiziniam saugumui“, – perspėjo ji vaizdo įraše iš Vašingtono.

„Tuo pat metu moterys sudaro 70 proc. viso pasaulio sveikatos priežiūros darbuotojų, todėl jos atsiduria priešakinėse linijose ir rizikuoja užsikrėsti virusu“, – sakė K.Harris.

„Labiausiai nukentėjo moterys, dirbančios dažnai pražiūrimuose sektoriuose, ypač tos, kurios dirba darbus už mažą atlyginimą, ir tos, kurios dirba neoficialioje ekonomikoje“, – kalbėjo ji.

„Tuo metu karantino priemonės reiškia, kad moterims teko didesnė našta namuose, joms dieną ir naktį besirūpinant vaikais“, – pridūrė JAV viceprezidentė.

Kalbėdama iš Naujosios Zelandijos J.Ardern pabrėžė, kad „nė viena šalis nėra saugi, kol nėra saugi kiekviena šalis“ ir kad skiepai nuo koronaviruso turi pasiekti 7,8 mlrd. moterų ir vyrų visame pasaulyje.

„Moterys yra priešakyje kovojant su COVID krize“, – sakė ji.

„Jos yra tarp gydytojų, slaugytojų, mokslininkų, komunikatorių, slaugytojų ir priešakinės linijos ir būtiniausių darbuotojų, kurie kiekvieną dieną susiduria su šio viruso keliamu niokojimu ir iššūkiais“, – kalbėjo Naujosios Zelandijos premjerė.

Atlyginimo skirtumai

U.von der Leyen, pirmoji moteris, tapusi EK vadove, paskelbė savo planus reikalauti skaidrumo, kad paskatintų Europos įmones panaikinti vyrų ir moterų darbo užmokesčio skirtumus.

„Pažvelkime į tai, ką išgyveno moterys, ir 12 mėnesių pandemijos“, – sakė ji, paminėdama „gydytojas ir slaugytojas, dirbančias dvigubomis pamainomis. Ištisas savaites ir mėnesius“.

Ji gyrė karantino metu iš pagrindų savo verslus pakeitusias ir „visomis išgalėmis savo darbuotojus gelbėjusias verslininkes“ ir „vaikų motinas, kurios turėjo išmokti sunkiausią ir nuostabiausią darbą pasaulyje be išorinio pasaulio paramos“.

U.von der Leyen atkreipė dėmesį, kad moterų atlyginimai Europoje yra 14 proc. mažesni nei vyrų, ir tik 67 proc. moterų turi darbą, palyginti su 78 proc. vyrų.

„Tai paprasčiausiai nepriimtina“, – sakė ji.

„Turime pašalinti kliūtis kelyje lygybės link. Turime siekti lygių galimybių“, – sakė ji europarlamentarams, kurių apie 60 proc. yra vyrai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius