Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2019 08 29, 08:16

JAV nacionalinio saugumo patarėjas J.Boltonas apsilankys Moldavijoje

JAV nacionalinio saugumo patarėjas Johnas Boltonas ketvirtadienį atvyks su vizitu į Moldovą, pranešė šios šalies vyriausybė.
Johnas Boltonas
Johnas Boltonas / „Scanpix“/AP nuotr.

Naujienų agentūros „Interfax“ gautame premjerės Maia Sandu biuro pranešime sakoma, kad vyriausybės vadovė 8 val. 15 min. (vietos ir Lietuvos laiku) susitiks su J.Boltonu Kišiniove ir po derybų surengs bendrą spaudos konferenciją.

Be to, J.Boltonas susitiks su Moldovos prezidentu Igoriu Dodonu.

M.Sandu per feisbuką parašė, kad „pats tokio aukšto rango JAV atstovo vizito faktas yra aiškaus palaikymo Moldovai signalas“.

„Daug metų Moldova buvo izoliuota nuo aplinkinio pasaulio – užsiverdavo durys Vašingtone, Briuselyje, Berlyne, kitose sostinėse; respublika gyveno oligarchinės saviizoliacijos sąlygomis. Tačiau dabar padėtis pasikeitė – svarbiausi partneriai rodo susidomėjimą Moldova; matome atvirumą, palaikymą, siūlymus bendradarbiauti“, – pabrėžė premjerė.

Ji pridūrė, kad šiuo metu plėtojami „beprecedenčiai“ santykiai su JAV, ir išreiškė įsitikinimą, kad ši „partnerystė leis Moldovai eiti demokratijos ir pažangos keliu“.

M.Sandu nurodė, kad tuojau po J.Boltono vizito Kišiniove vyks į Jungtines Valstijas su vyriausybės delegacija. Planuojama, kad šis vizitas truks nuo rugpjūčio 31-osios iki rugsėjo 4-osios.

„Mūsų prioritetas – gilinti strateginį dialogą su JAV, bendradarbiauti svarbiausiomis kryptimis, pritraukti investicijų ir sukurti darbo vietų mūsų piliečiams tėvynėje“, - pažymėjo M.Sandu.

I.Dodonas taip pat paskelbė, kad rugsėjį vyks vizito į Jungtines Valstijas ir pasakys kalbą Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje.

„Tikiuosi, kad per šį vizitą taip pat įvyks susitikimų su JAV vadovybe“, – sakoma praeitą savaitę paskelbtoje I. Dodono „Facebook“ žinutėje.

Į Moldovą J.Boltonas atvyksta baigęs dviejų dienų vizitą Ukrainoje, kur susitiko su šios šalies prezidentu Volodymyru Zelenskiu ir aptarė konfliktą Rytų Ukrainoje bei abiejų šalių tvirtesnio bendradarbiavimo perspektyvas.

JAV žurnalo „Foreign Policy“ tinklalapis anksčiau šią savaitę citavo vieną aukšto rango administracijos pareigūną, sakiusį, kad J. Boltonas šią savaitę taip pat apsilankys Minske.

Pranešime pažymima, kad J.Boltonas taps aukščiausio rango amerikiečių pareigūnu, apsilankiusiu Baltarusijoje nuo šio šimtmečio pradžios.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min