Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 21d. 21:35

Neonaciai naudojasi JAV armija kaip apmokymų stovykla

JAV kariai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / JAV kariai

Po to, kaip neonacistinių pažiūrų neslėpęs buvęs JAV armijos seržantas Wade'as Michaelis Page'as pradėjo šaudyti sikhų šventykloje Milvokyje, Pentagonas ėmėsi pastangų, kaip iš savo pajėgų „atsijoti“ kraštutinius dešiniuosius, tačiau jiems kol kas nesiseka.

Pasisakantys už baltosios rasės viršenybę, neonaciai ir skustagalvių grupuotės ragina savo pasekėjus jungtis prie armijos arba jūrų pėstininkų tam, kad išmoktų įgūdžių, kurie bus reikalingi nuverčiant vadinamą „Zionistų okupacinę vyriausybę“, rašo „Reuters“. „Prisijunk, išmok, pasišalink ir pasiruošk artėjančiam rasių karui“, – saviškius ragina neonaciai.

W. M. Page'as, kuris sikhų šventykloje nužudė šešis žmones, anksčiau yra sakęs, kad jo rasistinės baltųjų filosofijos įsitikinimai galutinai susiformavo jam tarnaujant JAV kariuomenėje nuo 1992 iki 1998 metų. Jis taip pat teigę armijoje sutikęs bent du kitus už baltosios rasės viršenybę pasisakančius karius.

Nuo 1986 metų Pentagonas pradėjo kovą su augančiu neonacistinių pažiūrų jaunuolių skaičiumi kariuomenėje ir laivyne. Tais metais tuometinis Gynybos sekretorius Casperas Weinbergeris įsakė, kad rasistai baltieji būtų išmesti iš ginkluotojų pajėgų.

Tačiau tokie nurodymai nesustabdė T.J. Leydeno, kuris tarnavo kaip jūrų pėstininkas. Jis net prie savo spintelės buvo pasikabinęs nacių svastiką, kurią nuėmė tik gavęs įspėjimą apie būsimą aukštų pareigūnų vizitą ir patikrinimą. 46-erių T. J. Leydenas jau yra atsiribojęs nuo rasistinio baltųjų judėjimo ir dabar yra Simono Wiesenthalio centro konsultantas.

„Aš įstojau į jūrų pėstininkų gretas dėl vienos priežasties: išmokti šaudyti. Aš taip pat išmokau, kaip naudotis C-4 sprogmenimis. Aš pasisėmiau daug įgūdžių, kuriuos galėsiu panaudoti treniruodamas kitus žmones“, – „Reuters“ sakė T.J. Leidenas.

JAV Teisingumo departamentas 2008 metais paskelbė, kad daugiau nei pusė dešiniųjų ekstremistų turi patirties kariuomenėje.

Armijoje yra sukurta programa, kuri moko karius, kaip atsakyti į ekstremizmo apraiškas kariuomenėje, ir pagal kurią kariai klausinėjami apie įtartinų jų tatuiruočių prasmes.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min