Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

JAV pasiuntė specialiąsias pajėgas į Sirto miestą Libijoje

JAV specialiųjų pajėgų kariai pirmąsyk pradėjo teikti tiesioginę pagalbą Libijos pajėgoms, kovojančioms su džihadistų judėjimu „Islamo valstybė“ (IS) jos pagrindinėje tvirtovėje Sirte, antradienį pranešė dienraštis „The Washington Post“.
LIbijos vienybės vyriausybės pajėgų kovotojas
LIbijos vienybės vyriausybės pajėgų kovotojas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Savo vardų nepanorę viešinti JAV pareigūnai sakė laikraščiui, kad amerikiečių komandosų veiksmus koordinuoja jungtinis operacijų centras, įkurtas Sirto priemiestyje.

Pentagonas praeitą savaitę paskelbė pradėjęs aviacijos kampaniją Sirte, atsižvelgęs į Libijos nacionalinės santarvės vyriausybės prašymą suteikti pagalbą.

„The Washington Post“ rašo, kad JAV pajėgos veikia kartu su Didžiosios Britanijos kariais ir padeda koordinuoti amerikiečių aviacijos smūgius, taip pat teikia žvalgybos informaciją partnerių pajėgoms.

Pentagonas nesutiko komentuoti laikraščio pranešime pateikiamų detalių, bet anksčiau yra pripažinęs, kad mažos JAV karių grupės Libijoje padeda rinkti žvalgybos duomenis.

„JAV užtikrina išskirtinius pajėgumus – ypač žvalgybos ir stebėjimo, taip pat tikslių smūgių. Jie padės GNA palaikančioms pajėgoms pasiekti lemiamą, strateginę pažangą“, – sakoma Pentagono atstovės Henriettos Levin pranešime.

Pasak Pentagono, Libijos vyriausybė įkūrė bendrą operacijų vadavietę, bet pabrėžiama, kad ji yra toli nuo rajonų, kuriuose vyksta susirėmimai.

„The Washington Post“ citavo neįvardytus Libijos vyriausybę palaikančius karininkus ir Vakarų šalių saugumo pareigūnus, kurie sakė, kad Sirte kelis kartus buvo pastebėti Amerikos ir Britanijos „kadrai“, dėvintys neperšaunamas liemenes ir kariškas uniformas.

Šiaurės Afrikos šalį apėmė chaosas, kai 2011 metų spalį buvo nuverstas ir nužudytas jos ilgametis diktatorius Muamaras Gaddafi.

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as praeitą mėnesį paskelbė, kad trys prancūzų kariai žuvo sudužus sraigtasparniui per „pavojingas žvalgybos operacijas“ neįvardytoje Libijos vietovėje. Libijos šaltiniai teigė, kad orlaivis buvo numuštas.

Šią Šiaurės Afrikos šalį apėmė chaosas, kai 2011 metų spalį buvo nuverstas ir nužudytas jos ilgametis diktatorius Muamaras Gaddafi. Dabar šioje šalyje dėl valdžios varžosi dvi vyriausybės, o ginkluotos grupuotės stengiasi perimti didelių Libijos energetikos išteklių kontrolę.

Pasinaudoję valdžios vakuumu Libijoje, „Islamo valstybės“ džihadistai įsitvirtino šioje šalyje, ypač šiauriniame pajūrio mieste Sirte.

Pentagono duomenimis, Sirte veikia mažiau negu tūkstantis IS kovotojų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius