Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

JAV paskelbė, kiek jai kainuoja karinė operacija Libijoje

Povandeniniai laivai į Libiją paleido 110 raketų „Tomahawk“
„Scanpix“ nuotr. / Sparnuotoji raketa „Tomahawk“ kyla iš povandeninio laivo.
Šaltinis: 15min
0
A A

Jungtinės Amerikos Valstijos nuo kovo 19-osios, kai įsitraukė į karinę operaciją Libijoje, jau išleido 550 mln. dolerių. Apie tai antradienį paskelbė naujienų agentūra AFP.

Kaip praneša Pentagono atstovai, apie 60 proc. šių išlaidų – tai į ilgamečiui Libijos lyderiui Muamarui Kadhafi ištikimos kariuomenės objektus paleistų sparnuotųjų raketų ir bombų kaina. Likę pinigai buvo išleisti karių perdislokavimui ir karo laivų bei lėktuvų degalams.

Čia pateikiami tik JAV kariškių išlaidų nuo kovo 19-osios iki 28 dienos duomenys. Pasak Pentagono atstovų, kiek dar kainuos operacija, sunku iš anksto įvertinti, tačiau per artimiausias tris savaites jau suplanuota išeikvoti ne mažiau nei dar 40 mln. dolerių.

JAV gynybos ministerija patikslino, kad iš 199 į Libijos karinius objektus paleistų sparnuotųjų raketų „Tomahawk“, 192 jų buvo amerikiečių. Kiekvienos tokios raketos paleidimas į taikinį valstybei kainavo po maždaug pusantro milijono dolerių. Taip pat paskelbta, kiek per operaciją paleista raketų su lazeriniais taikikliais – iš viso buvo išleistos 602 tokios raketos, o 455 iš jų buvo amerikiečių.

Antradienį Londone įvyko Libijos ateities klausimus sprendusi tarptautinė konferencija. Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius Williamas Hague'as po susitikimo pareiškė, kad konferencijos dalyviai nesvarstė Libijos sukilėlių apginklavimo klausimo, nors toks ginklų tiekimas, daugumos manymu, nepažeistų Jungtinių Tautų rezoliucijos, kuria vadovaujasi tarptautinės koalicijos valstybės narės.

Tuo tarpu Italijos užsienio reikalų ministras Franco Frattini sakė, kad konferencijos dalyviai vienbalsiai pripažino, jog M.Kadhafi turi palikti savo šalį. Tačiau Libijos sukilėlių atstovai antradienį pareiškė, kad toks įvykių variantas jiems nėra priimtinas. Pasak jų, M.Kadhafi turėtų būti teisiamas savo šalyje už nusikaltimus prieš Libijos piliečius.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min