Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 15d. 15:37

JAV sunerimusios dėl nepriklausomos žiniasklaidos persekiojimo Baltarusijoje

Žurnalistai Minske
„Scanpix“/ITAR-TASS nuotr. / Žurnalistai Minske

Jungtinių Valstijų ambasada penktadienį išreiškė susirūpinimą dėl Baltarusijos nepriklausomos žiniasklaidos persekiojimo ir ragina šios šalies valdžią ginti ir užtikrinti pagrindines laisves.

„Mes giliai susirūpinę dėl tebesitęsiančio persekiojimo Baltarusijos nepriklausomos žiniasklaidos, paprasčiausiai dirbančios savo darbą, nešališkai pasakojant bendrapiliečiams apie įvykius“, – sakoma penktadienį JAV ambasados svetainėje paskelbtame pranešime.

Diplomatinė atstovybė taip pat pakomentavo žurnalisto Andrejaus Aliaksandravo suėmimą, kratą naujienų agentūroje BelaPAN.

„Andrejaus Aliaksandravo suėmimas šią savaitę ir vakar įvykęs reidas naujienų agentūroje BelaPAN, ieškant abejotinų pateisinimų jo suėmimui, yra dar vienas įrodymas, kad valdžia ir toliau yra linkusi manipuliuoti įstatymais, siekdama savo politinių tikslų“, – nurodė JAV ambasada.

„Stiprios nepriklausomos žiniasklaidos priemonės, laisvas keitimasis informacija ir priėjimas prie jos yra baltarusių tautos teisė ir labai svarbūs šiuolaikinei atvirajai visuomenei. Mes dar kartą raginame Baltarusijos valdžią ginti ir užtikrinti pagrindines laisves, svarbiausia – susirinkimų, žodžio ir spaudos laisves. Baltarusių tauta nusipelnė geresnės ateities“, – sakoma pareiškime.

Anksčiau buvo pranešta, kad ryšys su A.Aliaksandravu nutrūko sausio 12 dieną maždaug 14 valandą. Trečiadienį, sausio 13-ąją, paaiškėjo, kad jis buvo sulaikytas. Apie tai bendrovės BelaPAN direktoriui Dzmitryjui Navažylavui pranešė milicijoje, kai jis atvyko rašyti pareiškimą dėl žurnalisto dingimo.

Tyrimų komiteto valdybos Minsko skyriaus atstovė Kaciaryna Harlinskaja naujienų agentūrai „Interfax“ nurodė, kad A. Aliaksandravas yra įtariamasis.

„Nurodytas pilietis sulaikytas dėl dalyvavimo veiksmuose, grubiai pažeidžiančiuose viešąją tvarką ir įvykusiuose Minsko miesto teritorijoje. Šiuo metu jo statusas – įtariamasis“, – sakė ji.

Penktadienį vidaus reikalų viceministras Henadzis Kazakevičius pareiškė, kad A.Aliaksandravas ir jo mergina Iryna Zlobina sulaikyti dėl įtarimų finansuojant protestus Baltarusijoje.

Jis tvirtino, kad A.Aliaksandravas ir I.Zlobina „nuo 2020-ųjų rugpjūčio užsiėmė masiniuose neramumuose ir kitose protesto akcijose Minsko teritorijoje dalyvavusių asmenų finansavimu, įskaitant baudų apmokėjimą, pažeidėjų sulaikymo izoliatoriuose ir laikino sulaikymo įstaigose kompensavimą“.

Ketvirtadienį naujienų agentūros BelaPAN biure įvyko krata, per kurią buvo konfiskuoti keli vienetai kompiuterinės technikos. Niekas iš agentūros darbuotojų nebuvo išvežtas apklausai.

K.Harlinskaja informavo, kad krata buvo atlikta Minsko Tyrimų komiteto nurodymu, tiriant baudžiamąją bylą dėl sostinėje vykusių masinių neramumų.

Baltarusiją nuo rugpjūčio krečia masiniai protestai dėl prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas Aliaksandras Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų. Opozicija ir Vakarų demokratijos laiko tuos rinkimus suklastotais.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min