Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 04 12, 15:53

JK policija dėl vakarėlių Dauningo gatvėje per karantiną skyrė daugiau kaip 50 baudų

Britų policija, tirianti dėl koronaviruso pandemijos įvesto karantino pažeidimus Dauningo gatvėje, antradienį pranešė dėl šių ministro pirmininko Boriso Johnsono ir jo darbuotojų pažeidimų iš viso skyrusi per 50 baudų.
Borisas Johnsonas
Borisas Johnsonas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Iš pradžių, kovo mėnesį, Londono policija paskelbė apie 20 baudų, bet nenurodė, kiek asmenų ir kokie asmenys jas gavo.

Pranešimai priminė apie vakarėlių Dauningo gatvėje skandalą, kuriam kilus B.Johnsonui teko kovoti dėl politinio išlikimo, nes virtinė jo valdančiosios Konservatorių partijos parlamentarų nuo premjero nusigręžė.

Po pirmųjų baudų B.Johnsono atstovas sakė, kad Jungtinės Karalystės lyderio tarp baudas gavusių asmenų nėra, bet opozicijos politikai vis tiek reikalavo jo atsistatydinti.

Londono policija tiria pranešimus, kad B.Johnsonas ir vyriausybės pareigūnai 2020-aisiais ir 2021-aisiais organizavo mažiausiai tuziną vakarėlių su alkoholiu ir juose dalyvavo, taip pažeisdami tuo metu galiojusias griežtas kovos su COVID-19 priemones.

„Tyrimas dėl įtariamų COVID-19 taisyklių pažeidimų Vaithole ir Dauningo gatvėje tęsiasi, – sakoma policijos pareiškime. – Iki antradienio, 2022 metų balandžio 12-osios, perdavėme [informaciją dėl] daugiau kaip 50 baudų... už COVID-19 taisyklių pažeidimus.“

„Dedame visas pastangas, kad šis tyrimas sparčiai tęstųsi... Tai apima reikšmingo tyrimo medžiagos kiekio tolesnį vertinimą“, – priduriama pranešime.

B.Johnsonas jau atsiprašė už tuos vakarėlius, įskaitant Kalėdų šventę ir pasisėdėjimą prie alkoholio taurių princo Philipo laidotuvių išvakarėse.

57 metų ministras pirmininkas, kuris iš pradžių neigė, kad komplekse, kuri jis gyvena ir dirba, kokie nors renginiai vyko pažeidžiant karantino taisykles, ne kartą tvirtino, kad pats nesielgė netinkamai.

Tačiau jam gresia bauda, jei jis negalės deramai paaiškinti, kodėl atrodo dalyvavęs kai kuriuose vakarėliuose tuo metu, kai jo vyriausybė visuomenei tokius dalykus draudė.

B.Johnsono biuras vasario mėnesį patvirtino, kad jis pateikė savo atsakymą į policijos apklausos lapą, bet šaltiniai sakė, kad tyrimą atliekantys pareigūnai jo asmeniškai neapklausė.

Rusijos invazija į Ukrainą sumažino politinį spaudimą B.Johnsonui – ši tarptautinė krizė iš laikraščių puslapių beveik išstūmė vakarėlių skandalą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min