Dabar populiaru
Tiesiogiai
Publikuota 2022 06 24, 14:52

JT: „Al Jazeera“ žurnalistė Sh.Abu Akleh žuvo nuo Izraelio pajėgų paleistos kulkos

Jungtinės Tautos (JT) penktadienį pareiškė priėjusios prie išvados, jog šūvį, nuo kurio gegužės 11 dieną žuvo televizijos „Al Jazeera“ žurnalistė Shireen Abu Akleh, paleido Izraelio pajėgos.
Shireen Abu Akleh
Shireen Abu Akleh / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Garsi arabų naujienų televizijos „al Jazeera“ žurnalistė, JAV pilietybę turėjusi palestinietė, gegužės 11 dieną buvo nušauta į galvą, kai rengė reportažą apie Izraelio pajėgų reidą netoli Džanino pabėgėlių stovyklos Vakarų Kranto šiaurėje.

„Nustatėme, kad šūvį, nuo kurio žuvo Sh.Abu Akleh, paleido Izraelio saugumo pajėgos“, – Ženevoje žurnalistams teigė JT vyriausiojo žmogaus teisių komisaro biuro atstovė spaudai Ravina Shamdasani.

„Gilų nerimą kelia tai, kad Izraelio valdžia neatliko baudžiamojo tyrimo“, – pridūrė ji.

„JT vyriausiojo žmogaus teisių komisaro biuras baigė nepriklausomą incidento tyrimą“, – informavo R.Shamdasani.

„Šūviai, pražudę Sh.Abu Akleh ir sužeidę jos kolegą Ali Sammoudi, paleisti Izraelio saugumo pajėgų, o ne beatodairiško ginkluotų palestiniečių šaudymo, kaip iš pradžių tvirtino Izraelio valdžia“, – pridūrė ji.

Pasak atstovės spaudai, informacija gauta iš Izraelio kariuomenės ir Palestinos generalinio prokuroro.

„Nenustatėme jokios informacijos, leidžiančios manyti, kad netoli žurnalistų buvo ginkluotų palestiniečių“, – pridūrė R.Shamdasani.

JT vyriausiojo žmogaus teisių komisaro biuras, vadovaudamasis žmogaus teisių stebėjimo metodika, peržiūrėjo nuotraukas, vaizdo ir garso medžiagą, o jo atstovai apsilankė įvykio vietoje, konsultavosi su ekspertais, peržiūrėjo oficialius pranešimus ir apklausė liudininkus.

Išvados parodė, kad septyni žurnalistai atvyko prie vakarinio įėjimo į Dženino pabėgėlių stovyklą netrukus po 6 val. ryto vietos laiku.

Apie 6.30 val., keturiems žurnalistams pasukus į vieną gatvę, „iš Izraelio saugumo pajėgų pusės į juos buvo paleisti keli pavieniai, regis, taikliai nutaikyti šūviai“.

„Viena kulka sužeidė Ali Sammoudi į petį. Kita kulka pataikė Sh.Abu Akleh į galvą ir ją iškart nužudė“, – teigė R.Shamdasani.

JT vyriausioji žmogaus teisių komisarė Michelle Bachelet paragino Izraelį pradėti baudžiamąjį tyrimą dėl žurnalistės nužudymo ir visų kitų su žmonių žūties atvejų, siejamų su Izraelio pajėgų veiksmais Vakarų Krante bei Gazos Ruože.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min