15min be reklamos
2022 12 08, 14:49

JT: Indonezijos naujojo BK dalys atrodo nesuderinamos su žmogaus teisėmis

Pakoreguoto Indonezijos baudžiamojo kodekso dalys atrodo nesuderinamos su pagrindinėmis laisvėmis ir žmogaus teisėmis, ketvirtadienį paskelbė Jungtinės Tautos.
Indonezijos prezidentas Jokas Widodas
Indonezijos prezidentas Jokas Widodas / „AP“/„Scanpix“

Tarp Indonezijos, kurios gyventojų daugumą sudaro musulmonai, BK pakeitimų yra nesantuokinių lytinių santykių ir nesusituokusių porų bendro gyvenimo draudimas. Aktyvistai sako, kad tai didelė grėsmė šalies LGBTQ bendruomenės teisėms.

Į BK taip pat įtraukta pakeitimų dėl šventvagystės nusikaltimų, be to, nuo šiol žurnalistams grės bausmės už naujienų, „galinčių paskatinti neramumus“, skelbimą.

Jungtinės Tautos „su susirūpinimu atkreipia dėmesį į tam tikras peržiūrėto baudžiamojo kodekso nuostatas, regis, nesuderinamas su pagrindinėmis laisvėmis ir žmogaus teisėmis“, sakoma organizacijos biuro Indonezijoje pareiškime.

„Kai kurie straipsniai gali kriminalizuoti žurnalistinį darbą ir kėsintis į spaudos laisvę“, – sakoma jame.

„Pagal kitus bus diskriminuojamos moterys, mergaitės, berniukai ir seksualinės mažumos ar jaučiamas diskriminacinis poveikis“ šioms grupėms, „didės smurtas lyties pagrindu, smurtas lytinės orientacijos ir lyties tapatybės pagrindu“, pažymi JT.

Be to, JT teigimu, iškyla rizika, kad bus pažeidinėjama religijos ar įsitikinimų laisvė, įteisintas neigiamas socialinis požiūris į religinių mažumų ar mažumų pagal įsitikinimus narius, paskatintas smurtas prieš juos.

Dėl šių reformų tos pačios lyties poroms bus pavojingiau nesislapstant gyventi kartu. Šalyje šie asmenys ir taip susiduria su diskriminacija ir prieš LGBTQ nukreiptomis taisyklėmis, sako aktyvistai.

Kiek anksčiau JAV išreiškė susirūpinimą dėl Indonezijos naujojo BK poveikio žmogaus teisėms ir laisvėms.

Peržiūrėtas BK, kuriam dar turi pritarti prezidentas Joko Widodo, įsigalios po trejų metų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min