Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

JT Saugumo Taryba sutarė dėl Sirijos veiksmus smerkiančio teksto

Sirijos piliečiai siekia išsivaduoti iš represyvaus, šalį valdančio B.al-Assado režimo
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Sirijos piliečiai siekia išsivaduoti iš represyvaus, šalį valdančio B.al-Assado režimo
Šaltinis: 15min
0
A A

Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos šalių ambasadoriai trečiadienį sutarė dėl teksto, kuriuo smerkiamas Sirijos vyriausybės susidorojimas su protestuojančiais žmonėmis.

Tekste, kurį ketinama balsavimu patvirtinti vėliau trečiadienį, „smerkiami Sirijos valdžios plačiai pasireiškę žmogaus teisių pažeidimai ir jėgos panaudojimas prieš civilius“, matyti naujienų agentūros AFP gautoje šio teksto kopijoje.

Sutarta pareiškime neminėti nuorodos į JT Žmogaus teisių tarybos tyrimą, atliktą po kovo mėnesio Sirijoje vykusio valdžios smurto, per kurį, manoma, žuvo daugiau kaip 1400 žmonių.

Tekste „Sirijos valdžia raginama visapusiškai gerbti žmogaus teises ir laikytis savo įsipareigojimų pagal galiojančią tarptautinę teisę. Kaltieji dėl smurto turi už tai atsakyti“.

Saugumo Taryba taip pat „atkreipia dėmesį“ į prezidento Basharo al-Assado pažadus vykdyti reformas ir „apgailestauja, kad trūksta pažangos jų įgyvendinime, bei ragina Sirijos vyriausybę vykdyti savo įsipareigojimus“.

Padarius pakeitimus, Rusija atsisakė savo prieštaravimo, ir Rusijos ambasadorius Jungtinėse Tautose Vitalijus Čiurkinas pavadino naująjį tekstą „subalansuotu“.

15 šalių JT Saugumo Taryba nėra paskelbusi jokios rezoliucijos ar sutartinio pareiškimo dėl Sirijos nuo kovo 15 dieną šioje šalyje vykusių protestų prieš B.al-Assadą.

Tarybos veiksmus lig šiol blokavo Rusija, Kinija ir dar kelios valstybės, tvirtinusios, kad tai galėtų atvesti prie Vakarų valstybių surengtos karinės intervencijos, panašios kaip buvo Libijoje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min