2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

K.Karinis: jei Irako vyriausybė neatšauks kvietimo, latvių kariai gali toliau tarnauti

Jei Irako vyriausybė neatšauks savo kvietimo, latvių kariai galėtų toliau dalyvauti apmokant irakiečių karius šioje šalyje, trečiadienį ryte Latvijos televizijai sakė premjeras Krišjanis Karinis.
Krišjanis Karinis
Krišjanis Karinis / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Latvija Ryga

Jis pabrėžė, kad Latvijos kariai Irake dalyvauja kovos su džihadistų judėjimu „Islamo valstybė“ (IS) misijoje Irako vyriausybės kvietimu. Jei šios aplinkybės – Irako kvietimas – nepasikeis, tai, K.Karinio nuomone, latvių kariai galėtų tęsti savo misiją, bet jei vyriausybė Bagdade priims parlamento rezoliuciją, kuria raginama išprašyti koalicijos karius, Latvija pasitrauks iš Irako.

Pasak latvių premjero, dabartinė saugumo situacija Irake yra „klaustukas“ ir niekas nežino, kaip ši situacija plėtosis, be to, jis negalįs lemti Irako vyriausybės pozicijos dėl užsienio karių šalyje.

Anksčiau pareigūnai Vašingtone ir Teherane pranešė, kad Iranas naktį iš antradienio į trečiadienį paleido raketų į bazes Irake, kuriose dislokuota JAV karių. Tai pirmasis Irano pažadėto keršto už JAV Irake įvykdytą įtakingo iraniečių generolo nužudymą veiksmas, praneša naujienų agentūra AFP.

Pentagonas sakė, kad dar vertina žalą „Iranui paleidus keliolika balistinių raketų į JAV ir koalicijos pajėgas Irake“.

„Aišku, kad šios raketos buvo paleistos iš Irano ir jomis taikytasi į mažiausiai dvi Irako karines bazes, kur dislokuoti JAV kariuomenės ir koalicijos nariai“ Asade ir Arbilyje, sakė Pentagono atstovai.

Pranešimų apie aukas kol kas nėra. Pasak Pentagono, tose bazėse galiojo „aukščiausios parengties“ būsena pastarosiomis dienomis augant įtampai tarp Vašingtono ir Teherano ir abiem pusėms keičiantis grasinimais.

Tuo metu Latvijos gynybos ministerijos atstovas Kasparas Galkinas Latvijos televizijai trečiadienį sakė, kad vienoje iš bazių, į kurias taikėsi Iranas, yra latvių karių, bet jie nenukentėjo ir šiuo metu yra saugūs.

Pasak K. Galkino, toje bazėje tarnaujantys kariai buvo informuoti apie tokią ataką ir buvo pasirengę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min