Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaip musulmonai norėtų, kad rengtųsi moterys?

Kaip moterys turėtų rengtis?
„Pew Research Center“ iliustr. / Kaip moterys turėtų rengtis?
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Mičigano socialinių tyrimų institutas atliko apklausas septyniose musulmoniškose valstybėse, norėdamas išsiaiškinti, kaip tos šalies gyventojai įsivaizduoja deramą moters aprangą.

Kaip matyti „Pew Research Center“ vizualizacijoje aukščiau, dauguma atsakiusiųjų sakė, kad moteris turėtų vilkėti tokį apdarą, kuris uždengtų jos plaukus. Vos mažiau nei 5 procentais Irako, Egipto, Pakistano ir Saudo Arabijos gyventojų mano, kad moteris viešumoje gali pasirodyti visai be galvos apdangalo.

Apklausos metu taip pat teirautasi, ar moteris pati turi teisę pasirinkti, ką vilkėti. Stebėtina, tačiau 47 procentai apklaustųjų Saudo Arabijoje sutiko, kad tai turi būti pačios moters apsisprendimas. Tunise ir Turkijoje taip manė 52 proc., Libane – 49 proc., Irake – 27 proc., Pakistane – 22 proc., Egipte – 14 proc. 

Apklausoje dalyvavusieji atsakinėjo ir apie santuoką. Vos 7 procentai respondentų Pakistane manė, kad meilė yra svarbiausia santuokos priežastis, tuo tarpu net 69 proc. libaniečių sakė, kad jiems meilė yra pati svarbiausia.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min