Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 gruodžio 29d. 23:44

Kaip pabėgėliai Europoje mokomi tinkamai elgtis su moterimis?

Migrantai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Pabėgėliai
Norvegijoje, Danijoje, Austrijoje ir Vokietijoje pabėgėliai mokomi, kaip reikėtų tinkamai elgtis su moterimis, tam organizuojami specialūs kursai ir leidžiami lankstinukai, skelbia „FranceTVinfo“.

Norvegija: savanoriški kursai

Norvegijoje viena vietinė asociacija siūlo pabėgėliams kursus, kurių metu mokoma, kas yra gerai, o kas blogai bendraujant su moterimis. Kursai yra savanoriški ir finansuojami Norvegijos vyriausybės. „Daugelis pabėgėlių atvyko iš šalių, kur nėra lyčių lygybės kultūros arba moterys netgi laikomos vyrų nuosavybe, – sako asociacijoje dirbantis psichologas Peras Isdalas. – Mes turime padėti jiems prisitaikyti naujoje kultūroje.“ 

Kai kurių religijų atstovai niekuomet prieš tai nėra matę merginos trumpu sijonu

Šia programa siekiama užkirsti kelią seksualinei agresijai, ji pradėta po serijos išprievartavimų Stavangeryje 2009–2011 metais. Šiame mieste yra nemažai migrantų. „Kai kurių religijų atstovai niekuomet prieš tai nėra matę merginos trumpu sijonu“, – pasakojo Stavangerio policijos viršininkas Henry Ove Bergas. 

Danija: privalomos programos? 

Danijoje skirtingų partijų atstovai siūlo lytinio auklėjimo pamokas įvesti pabėgėliams skirtuose kursuose. Ši programa atvykėliams būtų privaloma. 

Visa tai vyksta Danijoje stiprėjant neigiamoms nuostatoms prieš pabėgėlius. Rugsėjį Vyriausybė netgi sukūrė daug triukšmo sukėlusią programą, kuri turėjo parodyti pabėgėliams, kad jie čia nėra laukiami. 

Austrija: leidžiami lankstinukai

Austrijoje išleisti lankstinukai, kuriuose aprašoma, koks elgesys yra netinkamas. Vidaus reikalų ministerija juos pristatė gruodžio 19 dieną, juos galima rasti ir internete. Šiuose lankstinukuose paliečiamos kelios temos – žmogaus teisės, demokratija, lygybė, vaiko teisės. Lankstinukuose pabrėžiama, kad prievarta yra neleistina, taip pat  ir šeimos viduje. 

Šiame lankstinuke yra iliustracija, kur vyras muša moterį – ji perbraukta raudonai. Vidaus reikalų ministrė Johanna Mikl-Leitner vadina tai rimta problema, sakydama, jog „kai kurie migrantai atvyko iš visai kitoniškų kultūrų“. 

„Tai lygybės klausimas, žmones reikia kuo greičiau informuoti apie tai, kas jų laukia mūsų šalyje, reikia užkirsti kelią nesusipratimams“, – teigia ji. 

Vokietija: kursai paaugliams

Vokietijos Pasau mieste vykdomas eksperimentas, kurio metu kursai dėstomi atvykėliams paaugliams. 

Šio miesto mero nurodymu parengtas sąrašas taisyklių, kurios iškabintos pabėgėlių gyvenamosiose vietose. Tarp šių taisyklių – ir liečiančios elgesį su moterimis. „Merginos nemėgsta, kada prašoma jų telefono numerio, jos taip pat nenori už bet ko tekėti“, – rašoma patarimuose pabėgėliams. 
 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:21:02

Video

01:12
15:32
08:09

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min