Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Karaliaučiaus gyventojai išmoko išvengti prekių embargo pančių – apsiperka Lenkijoje

Lenkijos turguje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Lenkijos turguje
Šaltinis: 15min
0
A A

Karaliaučiaus srities gyventojai masiškai naudojasi jiems suteikta teise be vizų vykti į Lenkiją pirkti produktų, kurie čia yra gerokai pigesni.Be to, taip kaliningradiečiai apeina Rusijos valdžios paskelbtą prekių iš Europos Sąjungos (ES) embargą, rašo „Novyje izvestija“.

Beveik kiekviena Karaliaučiuje gyvenanti šeima turi kortelę, leidžiančią jai be kliūčių nuvykti į Lenkiją.

Lenkijos ambasados Rusijoje atstovai žurnalistams pranešė, kad pastaruoju metu vykstančiųjų į Lenkiją skaičius smarkiai išaugo.

Sausio – rugpjūčio mėnesiais Varmijos-Mozūrų vaivadijos pasienio punktą kirto beveik 1,2 mln. žmonių, tai yra du kartus daugiau, nei tokiu pat laikotarpiu pernai.

Laikraštis pažymi, kad į šį skaičių taip pat pateko į Karaliaučių vykę lenkai.

Lenkiška mėsa Kaliningrade neprekiaujama, tačiau gali būti, kad ji patenka į turgus ir parduodama kaip vietinė.

Karaliaučiuje gyvena apie milijonas žmonių, jeigu jie ir toliau apsipirkinės Lenkijoje, nepajus Rusijos paskelbto embargo pasekmių.

Laikraštis pažymi, kad lenkiška mėsa Kaliningrade neprekiaujama, tačiau gali būti, kad ji patenka į turgus ir parduodama kaip vietinė.

Tačiau lenkiškų pieno produktų, sūrių ir dešros galima nusipirkti, anot leidinio, „improvizuotuose turguose“.

Toks turgus veikė dar iki sankcijų. Tiesa, kainos jame gerokai aukštesnės nei Lenkijoje, tačiau rusai vis tiek perka, nes vietos parduotuvėse ir prekybos centruose mėsos ir pieno produktų pasirinkimas gerokai sumenko.

Obuoliai ne lenkiški, todėl dvigubai brangesni

Statistikos duomenimis, pavyzdžiui, dešros gamyba regione per mėnesį krito beveik 90 proc.

Sprendžiant iš etikečių, Karaliaučiuje prekiaujama iš Baltarusijos, Rusijos, Serbijos ir Makedonijos atgabentais obuoliais, kurie yra du kartus brangesni už lenkiškus.

Lenkijos atstovai prognozuoja, kad atvykėlių apsipirkti iš Karaliaučiaus tik daugės. Manoma, kad iki metų pabaigos sienos kirtimo atvejų padaugės 1 mln. lyginant su pernai, ir pasieks 7,5 mln. kartų.

Lenkijos muitinės vadovas Jacekas Kapica pabrėžė, kad toks judėjimas nors šiek tiek kompensuoja nuostolius, kuriuos patiria Lenkija dėl paskelbto produktų embargo.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min