15min be reklamos
2023 01 16, 12:07 Atnaujinta 2023 01 16, 12:52

Karališkieji asmenys renkasi į paskutiniojo Graikijos karaliaus Konstantino II laidotuves

Į paskutiniojo Graikijos karaliaus Konstantino II laidotuves Atėnuose pirmadienį renkasi daugybė Europos karališkosios šeimos atstovų.
Paskutinio Graikijos karaliaus Konstantino II laidotuvės
Paskutinio Graikijos karaliaus Konstantino II laidotuvės / „AFP“/„Scanpix“

Ceremonijos metu Jungtinės Karalystės, Danijos, Liuksemburgo, Monako, Nyderlandų, Norvegijos ir Ispanijos karališkųjų šeimų atstovai pagerbs antradienį mirusį 82 metų sulaukusį buvusį monarchą.

Tačiau Graikijoje kilo ginčų dėl laidotuvių organizavimo.

Konstantinas buvo nevienareikšmiškai vertinama šalies istorijos figūra, todėl vyriausybė nusprendė nesuteikti jam garbės rengiant valstybines laidotuves.

Privačios pamaldos prasidės vidurdienį Atėnų metropolijos katedroje, jose laukiama beveik 200 svečių.

Dalyvaus visa Ispanijos karališkoji šeima, Danijos karalienė Margrethe II ir kronprincas Frederikas, Švedijos karališkoji šeima, Nyderlandų karalius ir karalienė, Liuksemburgo didysis hercogas Henri, Norvegijos kronprincas Haakonas ir Monako princas Albertas II.

JK karališkajai šeimai atstovaus princesė Anne, velionės karalienės Elizabeth II duktė. Nesitikima, kad prie jos prisijungs buvusio Graikijos karaliaus pusbrolis karalius Charlesas III ir Konstantino krikštasūnis princas Williamas.

Laidotuvėse nedalyvaus Graikijos ministras pirmininkas Kiriakas Micotakis ir prezidentė Katerina Sakelaropulu.

Graikijos vyriausybei atstovaus ministro pirmininko pavaduotojas Panagiotis Pikramenas ir kultūros ir sporto ministrė Lina Mendoni.

Kitą dieną po Konstantino mirties privačioje Atėnų ligoninėje ministras pirmininkas paskelbė, kad laidotuvės vyks privačiai.

Po laidotuvių ceremonijos Konstantino kūnas bus perkeltas į karališkąsias kapines vasaros rūmuose, vadinamuose „Tatoi“, esančiuose maždaug už 29 km į šiaurę nuo Atėnų.

1974 metų referendumu Graikijos monarchija buvo galutinai panaikinta, o Konstantinas dešimtmečius praleido užsienyje, daugiausia gyveno Londone, o paskutiniaisiais gyvenimo metais vėl grįžo ir įsikūrė tėvynėje.

Šalia sostinės metropolijos katedros esančioje koplyčioje, kurioje vyksta laidotuvių pamaldos, buvo leistas šarvojimas, o žmonės Konstantino karstą galėjo lankyti nuo 6 iki 11 val. ryto.

Pirmadienį prieš aušrą prie Atėnų katedros išsirikiavo tūkstančiai žmonių, kad atiduotų paskutinę pagarbą buvusiam Graikijos karaliui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie 15min