Sportas gyvai

Katalonijos prezidentas ketina skųsti draudimą eiti pareigas

Katalonijos prezidentas Quimas Torra šeštadienį pranešė, jog kreipsis į Ispanijos Aukščiausiąjį Teismą su prašymu panaikinti rinkimų valdybos sprendimą nušalinti jį kaip įstatymų leidėją, kas taip pat reiškia, kad jis negali būti Katalonijos lyderis.
Quimas Torra
Quimas Torra / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Tokį sprendimą rinkimų valdyba paskelbė penktadienį po to, kai Katalonijos Aukščiausiasis Teisingumo Teismas praėjusį mėnesį nuteisė Q.Torrą dėl nepaklusnumo, nes jis rinkimų kampanijos metu nepašalino separatistinių simbolių nuo viešų pastatų, ir uždraudė jam 18 mėnesių eiti kokias nors valstybines pareigas.

Pagal Katalonijos statutą, regiono vyriausybės vadovas privalo būti ir regioninio parlamento narys, todėl Q.Torra ketina kreiptis į Aukščiausiąjį Teismą.

Rinkimų valdyba priėmė sprendimą Q. Torros nušalinimo siekiančių dešiniųjų partijų naudai, nors Aukščiausiasis Teismas dar nepriėmė sprendimo dėl Q.Torros pirminės apeliacijos.

Tokį sprendimą perversmu pavadinęs Q.Torra šeštadienį pareiškę kreipsiąsis į Aukščiausiąjį Teismą, kad šis „apsaugotų pagrindines teises“ ir panaikintų rinkimų valdybos sprendimą. Jis teigia, kad dėl jo, kaip regiono prezidento, padėties sprendimą gali priimti tik Katalonijos parlamentas, kuriame pasisakantieji už atsiskyrimą nuo Ispanijos turi daugumą.

Tokį sprendimą rinkimų valdyba priėmė tuo metu, kai Ispanijos premjero pareigas laikinai einančio socialisto Pedro Sanchezo, ateinančią savaitę nacionaliniame parlamente laukia balsavimas dėl pasitikėjimo po lapkritį įvykusių rinkimų, pasibaigusių be aiškaus nugalėtojo.

P.Sanchezas tikisi, kad 13 separatistinės Katalonijos partijos ERC narių parlamente susilaikys, kad jis galėtų vadovauti vyriausybei antrą kadenciją. ERC taip pat yra Q.Torros sąjungininkai Katalonijos parlamente.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius