Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Keisti Muamaro Kadhafi pasiuntinių lėktuvų viražai virš Viduržemio jūros

Moameras Kadhafi
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Muamaras Kadhafi.
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kaip pranešė Kataro televizijos kanalas „Al-Jazeera“, trečiadienį, kovo 9 dieną, iš Libijos sostinės Tripolio išskrido trys vyriausybiniai lėktuvai Kairo, Atėnų ir Vienos kryptimis. Vėliau į Europą skridę lėktuvai pakeitė kursą ir taip pat pasuko į Egiptą.

Iš pradžių buvo neaišku, kas skrenda minėtais lėktuvais. Vėliau paaiškėjo, kad vienu iš jų į Egipto sostinę Kairą atvyko Libijos lyderio Muamaro Kadhafi pasiuntinys, aukštas pareigūnas Abdelrahmanas al-Zawi, priklausantis su sukilėliais kovojančio režimo vidiniam ratui.

Naujienų agentūra AFP praneša, kad, jos šaltinių duomenimis, A.al-Zawi Kaire ketina susitikti su dabar Egiptą valdančios Aukščiausiosios karinės tarybos atstovais.

Anksčiau vienas iš šių trijų lėktuvų buvo užfiksuotas skridęs maršrutais į Baltarusiją ir Jordaniją.

M.Kadhafi kaltina ir „al Qaeda“ ir Vakarus

M.Kadhafi trečiadienį paragino libiečius susigrąžinti iš sukilėlių užimtų šalies rytinių rajonų kontrolę.

Kreipdamasis į grupę jaunuolių iš Zintano miesto, esančio už 120 km į pietvakarius nuo sostinės Tripolio, M.Kadhafi vėl apkaltino tarptautinio teroristų tinklo „al Qaeda“ kovotojus iš Egipto, Alžyro, Afganistano ir palestiniečių teritorijų dėl neramumų, kurie nuo vasario 15 dienos krečia jo šalį.

Pasak M.Kadhafi, regionas nugrims į chaosą, priartėsiantį prie Izraelio slenksčio, jei jo šalies kontrolę perims „al Qaeda“ tinklas. „Jei „al Qaeda“ pavyks įsitvirtinti Libijoje, tuomet visas regionas iki pat Izraelio bus apimtas chaoso“, – sakė jis interviu Turkijos visuomeninei televizijai TRT.

„Tarptautinė bendrija pradeda suprasti, kad turime užkirsti kelią Osamai bin Ladenui perimti Libijos ir Afrikos kontrolę“, – pridūrė jis.

Į kampą vis labiau spaudžiamas Libijos lyderis taip pat apkaltino Vakarų valstybes, ypač Prancūziją, rezgant sąmokslą „kolonizuoti“ jo naftos turtingą šalį. Šiuos kaltinimus autokratinis Libijos lyderis pažėrė interviu, kurį trečiadienį parodė Prancūzijos televizija LCI.

Paprašytas pakomentuoti didžiųjų Vakarų šalių, ypač Prancūzijos, užimtą poziciją, M.Kadhafi sakė, kad jos „nori vėl kolonizuoti Libiją“, ir pridūrė: „Tai kolonizatorių sąmokslas“.

Prancūzija ir Didžioji Britanija garsiausiai tarp didžiųjų Vakarų valstybių ragina nustatyti Libijoje neskraidymo zoną, kad būtų suvaržytas M.Kadhafi lojalių pajėgų puolimas, o jo aviacija negalėtų nevaržomai atakuoti sukilėlių, siekiančių nuversti dabartinį režimą.

Jungtinės Valstijos pareiškė, kad tokiam žingsniui būtinas visapusiškas Jungtinių Tautų pritarimas.

Paryžius taip pat negailėjo pagyrimų Libijos sukilėlių suformuotai Nacionalinei tarybai.

1912 metais Libiją aneksavo Italija, kuri įsiveržė į šią Šiaurės Afrikos valstybę tariamai ginti jos interesų.

Paklaustas, ar neatmeta galimybės imtis „atsakomųjų veiksmų“ prieš Prancūziją, M.Kadhafi atsakė: „Pamatysime“.

Komentarai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min