Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Įvardytos šalys, kuriose po kapituliacijos galėtų slėptis Muamaras Kadhafi

Muamaro Kadhafi rėmėjai
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Muamaro Kadhafi rėmėjai
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį sukilėlių pajėgos tęsė Libijos sostinės Tripolio šturmą.

Pirmadienio nakties įvykių chronologiją Tripolyje rasite čia.

BBC praneša, kad sukilėlių pajėgos užima vis daugiau Tripolio rajonų. Sukilėlių atstovų teigimu, Muamaro Kadhafi pajėgos kontroliuoja 15–20 proc. sostinės. Visa kita valdo sukilėliai.

Naktį sukilėliams pavyko užimti valstybinį radiją ir televiziją, oro uostą.

Kur slepiasi Kadhafi

Muamaro Kadhafi buvimo vieta kol kas nėra žinoma. Pagal vieną iš versijų, kaip pranešė portalas „Al Arabiya“, jis slepiasi kardiologijos klinikoje. Tadžuros kardiologijos ligoninėje, esančioje į rytus nuo Tripolio, Kadhafi gali būti gydomas arba tiesiog ieškojo ten prieglobsčio.

AFP, remdamasi diplomatiniais šaltiniais, tvirtina, kad diktatorius tūno savo tvirtovėje Bab el Azizijoje. Ją apšaudo sukilėlių pajėgos. Rezidenciją gerokai apgriovė NATO aviacija.

Anoniminis šaltinis agentūrai pasakojo, kad Kadhafi turi kelis gerai apsaugotus bunkerius, kuriuose jaučiasi gana saugiai. Paties M.Kadhafi pranešime, išplatintame naktį iš sekmadienio į pirmadienį, teigiama, kad jis liks Tripolyje iki pat kovos pabaigos. Ko gero diktatorius iki paskutinės akimirkos galėtų slėptis šiuose bunkeriuose.

„Al Arabiya“ teigimu, pirmadienį prie M.Kadhafi bunkerių vyksta įnirtingi mūšiai. TV kanalo „Al Jazeera“ reporteriai perduoda, kad virš rezidencijos kyla juodi dūmai. Iš Bab el Azizijos pirmadienį išvažiavo tankai, kurie pradėjo šaudyti į Tripolyje esančius sukilėlius. Įnirtingi mūšiai verda ir pietinėje Tripolio dalyje.

Kaip praneša Libijos vyriausybės atstovas, šiuo metu M.Kadhafi gina 65 tūkst. karių. Tačiau dalis jų jau gali būti pasidavę sukilėliams.

CNN praneša, kad sukilėlių suimtas vyriausias M.Kadhafi sūnus Mohamedas yra gyvas ir sveikas. Jo ir šeimos judėjimą kontroliuoja sukilėliai, tačiau bendraujama civilizuotai. Kiek anksčiau TV kanalui „Al Jazeera“ Mohamedas tiesioginiame eteryje pranešė, kad į jo namus šaudoma. Vėliau pokalbis nutrūko.

Taip pat patvirtinta, kad M.Kadhafi sūnus Saifas al Islamas kartu su apsauga pasidavė į nelaisvę. Šiuo metu deramasi dėl jo perdavimo Hagos tarptautiniam teismui.

Trečiasis diktatoriaus sūnus Saadas taip pat pateko į sukilėlių rankas.

Kadhafi nori priglausti Zimbabvė ir Angola

Kaip praneša  „Al Jazeera“, politinį prieglobstį M.Kadhafi pasiruošusios suteikti dvi šalys: Angola ir Zimbabvė. TV kanalo duomenimis, jau deramasi dėl prieglobsčio sąlygų.

TV kanalas tvirtina, kad tuo pat metu vedamos derybos ir su Pietų Afrikos Respublikos vadovybe. Tuo pat metu šios šalies URM neigia tokią galimybę. Vis dėlto Pietų Afrikos Respublikos vyriausybė tvirtina, kad nepripažins sukilėlių valdžios, jei M.Kadhafi bus sutriuškintas ir nuverstas.

Beje, pastaruosius keletą mėnesių buvo viešai kalbama apie tai, kad kapituliacijos atveju M.Kadhafi gali bėgti į Venesuelą. Šios šalies prezidentas H.Chavesas yra artimas M.Kadhafi bičiulis. Juos sieja karinė praeitis ir įtempti santykiai su JAV.

Įvardijamos ir kitos šalys, į kurias galėtų bėgti M.Kadhafi, tai Alžyras ir kaimyninis Čadas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min