Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 1d. 11:54

Kiaulių gripas toliau plinta: jau pasiekta Azija (atnaujinta 16.51 val., nuotraukos, video)

Kiaulių gripas toliau plinta.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Kiaulių gripas toliau plinta.

Tarptautinės institucijos sutiko paskolinti su kiaulių gripo protrūkiu kovojančiai Meksikai 3 mlrd. JAV dolerių, o šios šalies valstybinės institucijos ir privačios kompanijos nuo penktadienio penkioms dienoms sustabdo visą ne pirmo būtinumo veiklą, siekiant pažaboti viruso plitimą, praneša Lietuvos radijas. Pavakare atėjo žinių iš Azijos – kiaulių gripo atvejis užregistruotas Honkoge.

„Siautėjant mirtinai pavojingam gripo virusui, nėra saugesnės vietos nei jūsų namai“, – pažymėjo prezidentas Felipe Calderonas.

Darbą penkioms dienoms nutrauks visos valstybinės įstaigos, gamybos ir aptarnavimo sferų, taip pat žemės ūkio įmonės. Kiek anksčiau vyriausybė uždarė visas mokymo įstaigas ir žmonių susibūrimo vietas, tokias kaip kino teatrus ir diskotekas.

Karantino metu dirbs tik ligoninių, vaistinių, ryšių ir žiniasklaidos tarnybų, transporto terminalų, maisto produktų parduotuvių, bankų ir degalinių darbuotojai.

Meksikos ekonomika, pabrėžia valdininkai, neabejotinai nukentės, tačiau kovoje su sparčiai plintančia liga – tai neišvengiamos priemonės. Meksiko mero paskaičiavimais, per vieną karantino dieną sostinė praras 88 mln. dolerių pajamų.

Bendri H1N1 gripo (kiaulių gripo) padariniai Meksikai bus katastrofiški. Nuo ligos plitimo pradžios šalyje jau visiškai apmirė turizmo sektorius, kuris sudaro 8 proc. Meksikos BVP. Be to, ekonomistų prognozėmis, nedarbo lygis ir taip krizės drebinamoje Meksikoje pasibaigus epidemijai išaugs keletą kartų.

Daugelis šalių ėmėsi papildomų saugumo priemonių, kai Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) perspėjo, jog pasaulis tikriausiai priartėjo prie pandemijos slenksčio. Tačiau Meksikos pareigūnai sakė, kad viruso H1N1 plitimas jau tikriausiai lėtėja.

Pasak jų, patvirtinta, jog nuo ligos, kurią sukelia paukščių, žmonių ir kiaulių gripo virusų genų turintis naujas virusas, mirė dar 12 žmonių ir nustatyta 300 žmonių užsikrėtimo atvejų. Kita vertus, Meksikos sveikatos ministras Jose Angelis Cordova išreiškė viltį, kad blogiausia jau praeityje.

Šis mirusiųjų skaičiaus padidėjimas nereiškia, kad žmonės mirė per pastarąsias kelias valandas – tiesiog mes atlikome daugiau tyrimų. Sakė J.A.Cordova.

„Šis mirusiųjų skaičiaus padidėjimas nereiškia, kad žmonės mirė per pastarąsias kelias valandas – tiesiog mes atlikome daugiau tyrimų“, – sakė J.A.Cordova.

Vašingtone įsikūręs Amerikos plėtros bankas nurodė patvirtinsiantis 3 mlrd. dolerių paskolą pastarojo kiaulių gripo protrūkio židiniu tapusiai Meksikai.

Vokietijoje – pirmas atvejis

Vokietijos pareigūnai penktadienį pranešė, kad viena slaugė, kuri pastaruoju metu nesilankė Meksikoje, tačiau gydė vieną kiaulių gripu sergantį asmenį, taip pat buvo užsikrėtusi šiuo virusu, bet greitai pasveiko.

Tai buvo pirmasis žinomas atvejis, kai kiaulių gripo virusu buvo užsikrėsta Vokietijoje, rašo BNS.

Šioje šalyje nustatyti dar 3 kiaulių gripu užsikrėtę asmenys, tačiau jie visi neseniai lankėsi Meksikoje.

Apie susirgimus kiaulių gripu taip pat pranešta Didžiojoje Britanijoje (8 atvejai) ir Ispanijoje  (13 atvejų), praneša Telegraph.co.uk

Atlikus laboratorinius tyrimus kiaulių gripas taip pat nustatytas Austrijoje (1 atvejis), Kanadoje (34), Vokietijoje (3), Izraelyje (2), Nyderlanduose (1), Naujojoje Zelandijoje (3), Šveicarijoje (1), Vokietijoje (3), Izraelyje (2), Šveicarijoje (1) ir

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) penktadienį paskelbė, kad iki 6 val. Grinvičo (9 val. Lietuvos) laiku vienuolikoje šalių iš viso buvo patvirtintas 331 užsikrėtimų naujuoju gripo virusu H1N1 atvejis, o nuo šios ligos iš viso mirė dešimt žmonių.

PSO duomenimis, Jungtinėse Valstijos kiaulių arba A (H1N1) tipo gripu užsikrėtė 109 asmenys, taip pat žinomas vienas mirties nuo šios ligos atvejis. Meksikoje patvirtinti 156 užsikrėtimo ir devyni mirčių atvejai, sakoma organizacijos tinklalapyje paskelbtame pranešime.

Kitų šaltinių duomenimis, šio protrūkio mastas yra didesnis. Meksika skelbia, kad šalyje nuo viruso H1N1 galėjo mirti maždaug 176 asmenys, o šios šalies sveikatos pareigūnai patvirtino, kad nuo kiaulių gripo mirė 12 žmonių.

Daugeliu atvejų užsikrėtusiems asmenims pasireiškė tik lengvi šios ligos simptomai, o infekcija gali būti lengvai išgydoma anksčiau sukurtais vaistais nuo gripo. Kai kurie ekspertai mano, kad už Meksikos ribų išplitęs virusas susilpnėjo.

PSO pareiškė kol kas neskelbsianti didžiausio – šeštojo – pavojaus lygio, kuris reikštų, jog pandemija jau vyksta, tačiau paliko galioti penktąjį lygį, kuris reiškia, kad pandemijos tikimybė ypač didelė.

Iš pradžių naujoji liga buvo vadinama kiaulių gripu, tačiau PSO šiuo metu ją oficialiai vadina A tipo (H1N1) gripu. Tokį sprendimą iš dalies nulėmė faktas, kad šis virusas neplinta dėl kontakto su kiaulėmis, tačiau yra perduodamas žmogaus žmogui.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min