2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Kinija ragina PSO užimti „teisingą poziciją“ dėl COVID-19 po kritikos dėl duomenų

Kinija ketvirtadienį paragino Pasaulio sveikatos organizaciją (PSO) užimti „teisingą poziciją“ dėl COVID-19 po to, kai ši organizacija sukritikavo Pekino „labai siaurą“ mirčių nuo viruso apibrėžtį.
PGR testas
PGR testas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Trečiadienį PSO ekstremalių situacijų direktorius Michaelas Ryanas žurnalistams sakė, kad oficiali statistika neparodo tikrojo protrūkio poveikio Kinijoje, kur COVID-19 atvejų padaugėjo po to, kai Pekinas praėjusį mėnesį priėmė sprendimą staiga panaikinti ne vienerius metus vykdytą griežtą viruso kontrolę.

Ketvirtadienį Pekinas atkirto, kad Kinija „visada atvirai ir skaidriai dalijosi atitinkama informacija ir duomenimis su tarptautine bendruomene“.

„Tikimės, kad PSO sekretoriatas laikysis mokslinės, objektyvios ir teisingos pozicijos ir stengsis atlikti teigiamą vaidmenį pasauliui reaguojant į pandemijos iššūkį“, – spaudos konferencijoje sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Mao Ning ir pabrėžė, kad Pekinas „glaudžiai bendradarbiauja su PSO“.

„Nuo tada, kai pirmą kartą buvo pranešta apie COVID-19, abi šalys pasikeitė daugiau kaip 60 techninių pranešimų COVID-19 prevencijos ir kontrolės, gydymo, vakcinų mokslinių tyrimų ir plėtros bei viruso kilmės nustatymo temomis“, – pridūrė ji.

Nuo gruodžio mėnesio Kinija užregistravo tik 23 mirties nuo koronaviruso atvejus ir smarkiai susiaurino mirčių klasifikavimo kriterijus, o tai reiškia, kad Pekino statistiniai duomenys apie precedento neturinčią atvejų bangą dabar plačiai vertinami kaip neatitinkantys tikrovės.

Daugiau nei dešimt šalių nustatė privalomų COVID-19 testų reikalavimą svečiams iš Kinijos – Pekinas šį žingsnį pavadino nepriimtinu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min