15min be reklamos
2022 11 30, 12:11

Kinijos valdžiai malšinant protestus, EVT pirmininkas vyksta susitikti su Xi Jinpingu

Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininkas Charles'is Michelis antradienį išvyko į Pekiną, kur ketina susitikti su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu.
Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles'is Michelis
Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles'is Michelis / „Reuters“/„Scanpix“

Vizitas vyksta tokiu metu, kai didžiuosiuose Kinijos miestuose tęsiasi didelio masto protestai prieš griežtas, kovai su COVID-19 valdžios pasitelktas priemones.

Anksčiau antradienį Kinijos aukščiausioji saugumo institucija – valdančiosios Komunistų partijos Centrinė politinių ir teisinių reikalų komisija – paragino „malšinti“ protestus.

Tačiau 27 ES valstybių narių vyriausybėms atstovaujančios EVT pirmininkas Ch.Michelis nusprendė laikytis išankstinio plano paraginti Xi Jinpingą pasinaudoti savo įtaka Maskvai ir išreikšti nepritarimą Rusijos karui Ukrainoje.

„Charles'ą Michelį pakvietė prezidentas Xi Jinpingas. Kai esi pakviečiamas Kinijos prezidento, ar gali pasakyti „ne“?“ – retoriškai klausė neįvardytas Europos pareigūnas, pasiteiravus apie kelionės laiką.

Ch.Micheelis taip pat sieks aptarti verslo ryšius, bloko sostinėms nesutariant dėl požiūrio į šią Rytų Azijos milžinę. Savo ruožtu Vašingtonas ragina Vakarų sąjungininkes išlaikyti distanciją.

Ch.Michelis į Pekiną atvyks trečiadienį ir su Xi Jinpingu susitiks ketvirtadienį. Vėliau jis pradės derybas su Kinijos ministru pirmininku.

Praėjusią savaitę šalies šiaurės vakaruose esančio Sindziango regiono sostinėje Urumči kilo aukų pareikalavęs gaisras.

Tai sukėlė pasipiktinimo bangą visoje šalyje – įvairiuose Kinijos miestuose protestuotojai išėjo į gatves.

Kinija yra paskutinė iš didžiųjų ekonomikų, vis dar taikanti griežtus ribojimus siekiant stabdyti COVID-19 plitimą.

Dėl to, kad per gaisrą Urumči žuvo žmonių, demonstrantai iš dalies kaltina būtent šiuos suvaržymus, ir teigia, kad jie sutrukdė gelbėtojams efektyviai atlikti savo darbą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min