Net 700 filmų žiūrėkite nemokamai. ŽMONĖS Cinema
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2017 08 16 /13:41

Kova su narkotikais Filipinuose: per policijos reidus nužudyti 32 žmonės

Filipinuose tęsiantis karui su narkotikais, naktį šalyje per policijos reidus nužudyti 32 žmonės.
Rodrigo Duterte
Rodrigo Duterte / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pareigūnai teigia, kad įtariamieji susiję su narkotikų prekyba, buvo ginkluoti ir priešinosi pareigūnams.

Skelbiama, kad tai daugiausia aukų nusinešusi naktis nuo to laiko, kai prezidentu tapo Rodrigo Duterte, pažadėjęs negailestingai kovoti su narkotikų prekeiviais. Nuo to laiko nužudyta tūkstančiai žmonių.

„Norėjome sukrėsti ir sudrebinti šias asmenybes, susijusias su narkotikais“, – žurnalistams Maniloje trečiadienį pareiškė Bulakano policijos vadas Romeo Caramatas. Jis pridūrė, kad buvo suimti 109 įtariamieji.

„Kiti asmenys, susiję su narkotikais, dukart pagalvos prieš tęsdami prekybą narkotikais“, – sakė jis.

R.Caramatas tvirtino, kad policija nukovė visus tuos įtariamuosius gindamasi, o per spaudos konferenciją pažymėjo, kad per reidus buvo konfiskuota pistoletų ir granatų.

„Žinome, kad nepadarėme nieko bloga“, – sakė jis.

Kiek vėliau R.Caramatas naujienų agentūrai AFP sakė, kad per operaciją nežuvo ir nenukentėjo nė vienas policininkas.

Paklaustas, kaip įmanoma, kad policijos pareigūnai nenukentėjo, nors turėjo gintis nuo įtariamųjų, policijos vadas atsakė: „Neprašykit manęs to paaiškinti.“

Paklaustas, kaip įmanoma, kad policijos pareigūnai nenukentėjo, nors turėjo gintis nuo įtariamųjų, policijos vadas atsakė: „Neprašykit manęs to paaiškinti.“

Praėjusiais metais R.Duterte laimėjo šalies prezidento rinkimus. Tuomet jis žadėjo precedento neturinčią kampaniją prieš narkotikus, per kurią turėtų būti nužudyti dešimtys tūkstančių narkomanų ir prekeivių.

Jis žadėjo, kad ta kampanija turėtų tęstis iki pusmečio, o rinkėjams, kurie buvo jau pavargę nuo korumpuotų politikų ir piktinosi dideliu nusikalstamumu, šis pažadas itin patiko. Visgi kritikai tvirtino, kad su šia įsišaknijusia problema greitai susidoroti nepavyks.

Tačiau R.Duterte, anksčiau prieštaravęs tiems kritikams, praėjusią savaitę pripažino, kad per vieną šešerių metų kadenciją jam gali nepavykti įgyvendinti šio savo pažado.

„Žiūrėkit, šitos shabu (metamfetamino), narkotikų ir taip toliau (problemos) negali išspręsti vienas žmogus, išrinktas vienai kadencijai. Tai įklampino (daug) tautų“, – sakė jis penktadienį savo gimtajame Davao mieste.

Visgi praėjusią savaitę sakydamas kitą kalbą nacionalinės policijos būstinėje prezidentas pareiškė, kad savo taktikos keisti nesiruošia.

R.Duterte dar kartą pažadėjo niekada neleisti nė vienam policininkui atsidurti už grotų dėl pagalbos jo paskelbtam karui su narkotikais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius