TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti

Kroatijoje kovai su alkoholio vartojimu skirti plakatai sukėlė audrą dėl seksizmo

Kovai su besaikiu alkoholio vartojimu skirta Kroatijos sostinės reklaminė kampanija ketvirtadienį sukėlė audrą socialiniuose tinkluose ir sulaukė kai kurių politikių kritikos dėl „seksistinių“ plakatų, kuriuose teigiama, kad piktnaudžiavimas alkoholiu skatina moteris užsiimti nesaugiu seksu su nepažįstamaisiais.
Zagrebas
Zagrebas / „PA Images“ nuotr.

Zagrebo miesto savivaldybės užsakymu sukurti plakatai buvo iškabinti tramvajuose, įgyvendinant visuomeninę kampaniją, skirtą paraginti studentus nepiktnaudžiauti alkoholiu.

Plakatuose pateikiamoje informacijoje apie tai, kaip alkoholis veikia asmens seksualinį gyvenimą ir vaisingumą, rašoma, kad „vyrams jis sukelia didesnį lytinį potraukį, tačiau sumažina seksualinį pajėgumą bei erekciją, o dėl to savo ruožtu nukenčia pasitikėjimas savimi“.

Moterų atveju, kaip tvirtina plakatų autoriai, piktnaudžiavimas alkoholiu priveda prie nesaugių lytinių santykių su nepažįstamaisiais, sukelia menstruacijų ciklo sutrikimus ir nėštumo komplikacijas“.

„Skaitau šį seksistinį šūdiną plakatą Zagrebo tramvajuje. Ar jūs normalūs? Geriančios moterys turi nesaugių lytinių santykių. O vyrai ne? Jūs iš tiesų apgailėtini“, – piktinosi viena tviterio vartotoja.

Šie plakatai sulaukė ir kai kurių šalies politikių pasmerkimo.

Nors šios kampanijos tikslas kilnus, teiginiai plakatuose žeidžia moterų orumą, rašoma opozicinės Kroatijos socialdemokratų partijos (SDP) politikių išplatintame pareiškime.

„Tai seksizmo apraiška ir puikus lyčių stereotipų skatinimo pavyzdys“, – teigiama jame.

Politikės iš valdančiajai koalicijai priklausančios liberalios pakraipos Kroatijos liaudies partijos (HNS) paragino nedelsiant pašalinti plakatus, o Zagrebo merą Milaną Bandičių – atsiprašyti.

Tačiau miesto administracija pareiškė nematanti nieko bloga Zagrebo studentų sukurtuose plakatuose. Ji pridūrė, kad kontroversiškas teiginys apie moteris „nereiškia, jog tarp vyrų nepasitaiko tokio neatsakingo elgesio“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius