Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 3d. 21:35

Kuveito vergų turgūs: socialiniuose tinkluose namų darbininkės parduodamos kaip daiktai

Socialiniai tinklai
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Socialiniai tinklai

Kuveito teisėsauga nustatė kelių socialinių tinklų paskyrų savininkus, kuriuose namų darbininkės buvo pardavinėjamos kaip vergės, skelbia BBC.

„BBC News Arabic“ tyrimas atskleidė, kad interneto platybėse egzistuoja vergų turgūs – žmonės pardavinėjami per programėles, taip pat socialiniame tinkle „Instagram“.

Teisėsaugos teigimu, šio „verslo“ organizatoriai buvo priversti ištrinti skelbimus.

Jie taip pat pasirašė pasižadėjimus nebedalyvauti šioje veikloje.

„Instagram“ atstovai paskelbė ėmęsi veiksmų – buvo patikinta, kad panašus turinys išimtas ne tik iš instagramo, bet ir iš feisbuko, be to, pažadėta pasirūpinti, kad nebūtų kuriamos naujos paskyros.

123RF.com nuotr./Soacialinis tinklas „Instagram“
123RF.com nuotr./Soacialinis tinklas „Instagram“

Nemaža dalis populiariausių paskyrų, kuriose buvo siūloma pirkti namų darbininkes, nustojo veikti.

Kuveito institucijos šiuo metu tiria BBC aprašytą atvejį, kai naudodamasi programėle moteris pardavė 16 metų mergaitę iš Gvinėjos, kuri įvardijama kaip Fatou.

Neatmetama, kad po jų šios veiklos organizatoriai gali būti suimti, o aukoms išmokamos kompensacijos.

JAV advokatė Kimberley Motley, kuri ėmėsi Fatou bylos, įsitikinusi, kad programėlių kūrėjai privalo sumokėto kompensaciją mergaitei, taip pat galbūt ir „Apple“ ir „Google“.

„Apple“ savo parduotuvėje rašo, kad jie yra atsakingi už viską, kas patalpinta jų parduotuvėje. Taigi, mūsų klausimas toks – ką ta atsakomybė reiškia“, – kalbėjo advokatė.

Ji pareikalavo, kad asmenys, organizavę Fatou gabenimą į Kuveitą, būtų patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„Apple“ logotipas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„Apple“ logotipas

„Google“ ir „Apple“ atstovai teigė, kad jie šiuo metu stengiasi užkirsti kelią nelegaliai veiklai jų platformose.

„BBC News Arabic“ tyrimas parodė, kad instagrame skelbiamos dešimtys parduodamų moterų nuotraukų, jų paieška vyksta naudojant grotažymes. Moterys parduodamos derantis privačiuose susirašinėjimuose – jas nuperka tas, kas daugiausiai pasiūlo.

Sužinoję apie problemą „Facebook“ atstovai teigė panaikinę galimybę ieškoti parduodamų moterų naudojant tam tikras grotažymes.

Kaip skelbia BBC, 9 iš 10 Kuveito šeimų turi tarnaitę. Jos atkeliauja iš skurdžiausių pasaulio kampelių, tikėdamosi uždirbamais pinigais padėti ne tik sau, bet ir savo šeimoms.

Pirkėjais apsimetę žurnalistai pabendravo su 57 programėlių naudotojais ir susitiko su tuzinu asmenų, kurie stengėsi parduoti moteris per programėlę „4Sale“.

Beveik visi pardavėjai pasakojo paėmę moterų pasus, laikantys jas uždarytas, neleidžiantys jokio laisvalaikio, naudotis telefonu.

Minėta programėlė leidžia pasirinkti moteris pagal rasę.

„Afrikietė darbininkė, švari ir besišypsanti“ – taip parduodamą moterį pristato pardavėjas.

Pardavėjai jautėsi tų moterų savininkais, vienas jų, beje, dirbantis policininku, aiškino: „Patikėkit, ji labai miela, ji juokiasi ir šypsosi. Net jeigu liepsit dirbti iki 5 valandos ryto, ji nesiskųs.“

Jis aiškino, kad namų darbininkės yra laikomos prekėmis: „Būna atvejų, kad kas nors nusiperka tarnaitę už 600 Kuveito dinarų (1767 eurų) ir parduoda ją už 1000 dinarų (2946 eurų)“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min