Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 10 07, 09:53

L.Truss po ankstesnių dvejonių Prancūziją vadina drauge

Jungtinės Karalystės ministrė pirmininkė Liz Truss ketvirtadienį taisė santykius su Prancūzija, nors dar prieš kelias savaites sakė, kad „neaišku“, ar prezidentas Emmanuelis Macronas yra Britanijos draugas, ar priešas.
Liz Truss
Liz Truss / ZUMAPRESS / Scanpix nuotr.

Tokiu dviprasmišku atsakymu per JK Konservatorių partijos lyderio rinkimų kampaniją L. russ įtiko euroskeptiškiems toriams. Tačiau jos pareiškimas nustebino, nes ji tuo metu buvo užsienio reikalų sekretorė ir turėjo būti atsakinga už diplomatiškesnius santykius su artimiausia Britanijos kaimyne.

Ketvirtadienį L.Truss su E.Macronu susitiko Europos politinės bendrijos steigiamojo susitikimo Prahoje kuluaruose. Šiuo E.Macrono sumanytu forumu siekiama sutelkti žemyną Rusijos agresijos akivaizdoje.

JK transliuotojams L.Truss prieš susitikimą sakė, kad „labai, labai glaudžiai“ bendradarbiauja su Prancūzijos prezidentu ir vyriausybe.

„Mes abu labai aiškiai sakome, kad priešas yra [Rusijos prezidentas] Vladimiras Putinas, šiuo pasibaisėtinu savo karu Ukrainoje grasinantis laisvei ir demokratijai Europoje, ir užkėlęs energijos kainas, kurias dabar visi turime spręsti“, – pridūrė ji.

Tiesiai paklausta, ar laiko E.Macroną draugu, L.Truss atsakė: „Jis yra draugas.“

E.Macrono santykiai su ankstesniu britų ministru pirmininku Borisu Johnsonu, kuris vadovavo sėkmingai Britanijos išstojimo iš Europos Sąjungos kampanijai, dažnai būdavo įtempti.

Tačiau B. Johnsonas, kuris prancūzų ir anglų kalbų kratiniu juokavo, kad E.Macronas yra „un tres bon buddy“ („labai geras draugas“), Britanijos ir Prancūzijos santykiams teikė „didžiulę svarbą“.

Abi šalys yra artimos sąjungininkės NATO, Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos narės.

E.Macronas neteikė didelės reikšmės ankstesnėms L.Truss pastaboms ir sakė, kad „nė sekundės“ nedvejotų patvirtindamas Britaniją sąjungininke.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min