Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 10 01, 22:14

Latviai renka parlamentą: prie balsadėžių atėjo daugiau žmonių

Beveik 59 proc. rinkimų teisę turinčių latvių šeštadienį rinkosi prie balsadėžių ir rinko savo parlamentą – Saeimą. Rinkimai buvo aktyvesni nei įprastai, o rezultatai karo Ukrainoje ir energetinės krizės akivaizdoje – dar labiau kurstantys aistras.
Latvija, Jelgava
Latvija, Jelgava / Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr.
Temos: 3 Latvija Ryga Rinkimai

Pergalė apklausų metu prognozuota provakarietišku laikomam premjerui Krišjanui Kariniui ir jo partijai „Naujoji vienybė“. Rinkimų išvakarėse prognozuota, kad ši partija gali surinkti 20 proc. balsų.
Latvių Saeimoje yra 100 vietų.

Politologas Filipas Rajevskis 15min teigė, kad dabartinio premjero K. Karinio sėkmę rinkimuose galima paaiškinti sukaupta patirtimi.
Jo vedama partija rinkimų kampanijos metu žadėjo didinti šalies gynybos biudžetą, sugrąžinti privalomąją karo tarnybą bei užtikrinti energetinę nepriklausomybę nuo Rusijos.

Tačiau latvių politologai rinkimų išvakarėse abejojo K.Karinio galimybėmis išlaikyti postą, net jei ir laimėtų rinkimus.

Šeštadienį premjeras K.Karinis žurnalistams teigė nematąs galimybių dirbti su Žaliųjų ir valstiečių sąjunga, jei ji ir toliau liks su Ventspilio meru Aivaru Lembergu, kuris priešinosi Latvijos bendradarbiavimui su NATO, kuriam JAV taikė sankcijas dėl korupcijos ir kuris kaltinamas sunkiais nusikaltimais.

Dabartinis premjeras įsitikinęs, kad valdžią formuos kelių partijų koaliciją.

Dar vienas realus kandidatas į Vyriausybės vadovo postą įvardijamas „Jungtinio sąrašo“ vadovas Uldis Pilėns.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min