Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Latvijoje naujagimiams daugiau nebus suteikiamas nepiliečio statusas

Latvijoje sausio 1 dieną įsigaliojo buvusio prezidento Raimondo Vėjuonio inicijuotas įstatymas dėl automatiško Latvijos pilietybės suteikimo nepiliečių vaikams.
Moteris laiko Latvijos nepiliečio pasą
Moteris laiko Latvijos nepiliečio pasą / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Latvija Pilietybė

Pagal įstatymą vaikams, gimusiems Latvijoje po 2020 metų sausio 1-osios, nebebus suteikiamas nepiliečio statusas, jeigu tėvai nenorės vaikui kitos šalies pilietybės arba jei vaikas nebus kitos šalies pilietis.

Planuojama, kad šis pakeitimas bus aktualus labai nedidelei vaikų grupei, nes, Pilietybės ir migracijos reikalų valdybos duomenimis, 2016-aisiais kaip nepiliečiai buvo įregistruoti 47 vaikai, 2017-aisiais – 51 vaikas, o 2018-aisiais – 33 vaikai.

Eksprezidentas šį įstatymo projektą pateikė dar ankstesnio šaukimo, 2014–2018 metais dirbusiam parlamentui, bet tuomet iniciatyva buvo atmesta. R.Vėjuonis sakė, kad dar kartą pateiks įstatymo projektą, ir išreiškė viltį, kad naujos sudėties parlamentas jos neatmes, nes šiuo klausimu būtina padėti tašką.

„Latvijoje gimę vaikai turi tapti jos piliečiais. Jeigu tėvai nori atsisakyti Latvijos pilietybės, tegu rašo pareiškimą ir išrenka vaikams kitos šalies pilietybę“, – sakė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Užsisakykite 15min naujienlaiškius