15min be reklamos
2022 10 26, 13:00

Latvijos Ortodoksų Bažnyčia prašo nepriklausomybės nuo Rusijos Bažnyčios

Latvijos Ortodoksų Bažnyčia (LOB) per neseniai įvykusį sinodą pasirašė kreipimąsi į Rusijos Ortodoksų Bažnyčios vadovą Kirilą su prašymu suteikti jai nepriklausomos Bažnyčios statusą, antradienį pranešė Latvijos televizija (LTV).
Apniukusi diena Vilniuje
Cerkvė / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Kreipimasis priimtas dėl LOB įstatymo pakeitimų, nustatančių jos nepriklausomybę.

Praėjusią savaitę įvykusio LOB sinodo dalyviai paprašė patriarcho Kirilo kanoniškai išspręsti Latvijos Bažnyčios statuso klausimą.

Patriarchas Kirilas gali nepatenkinti prašymo, bet tada LOB gali prašyti šį klausimą spręsti Konstantinopolio patriarchate ir per jį įgyti autokefaliją.

„Tai, žinoma reikš santykių nutraukimą ir tam tikrą konfliktą su Maskva, todėl atrodo mažai tikėtina... Todėl, kad tai ne tik kanoniniai santykiai, bet ir santykiai tarp žmonių“, – sakė Latvijos universiteto Teologijos fakulteto mokslinis asistentas Nikita Andrejevas.

Jei LOB nepriklausomybės nepripažins nei Maskvos patriarchatas, nei Konstantinopolio patriarchatas, ji bus laikoma atskalūniška.

Maždaug mėnuo prieš LOB sinodą Kirilui taip pat buvo nusiųstas Latvijos vyriausybės laiškas su prašymu pripažinti Latvijos Ortodoksų Bažnyčios nepriklausomybę. Atsakymo į šį laišką kol kas nėra, LTV sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovai.

Praėjusį mėnesį Latvijos parlamentas patvirtino prezidento Egilo Levito inicijuotas LOB įstatymo pataisas dėl Bažnyčios nepriklausomybės nuo Maskvos patriarchato, remiančio Rusijos valdantįjį režimą ir karo veiksmus prieš Ukrainą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie 15min